happening13 grudnia br. w Galerii „Gil” przy ul. Warszawskiej 24 odbędzie się happening Akcji SOS - Uczelnie Schroniskom. Politechnika Krakowska już po raz drugi włączyła się w zbiórkę karmy, legowisk, lekarstw i datków pieniężnych na potrzeby schronisk dla bezdomnych zwierząt w województwie małopolskim.

W tym roku organizatorem Akcji SOS na PK jest Niezależne Zrzeszenie Studentów. Czwartkowy happening rozpocznie się o godz. 10.00. W ramach wydarzenia zaplanowano kiermasz, konkurs z nagrodami oraz poczęstunek dla uczestników. Więcej informacji na Facebook’u.

Tegoroczna, dwunasta edycja Akcji SOS - Uczelnie Schroniskom potrwa do 16 grudnia br. Zbiórka karmy, lekarstw, legowisk i zabawek prowadzona jest dla krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, Przytuliska w Harbutowicach oraz Schroniska „Psie Pole” w Racławicach. Pieniądze zgromadzone w czasie kwesty posłużą do zakupu materiałów wskazanych przez pracowników schronisk oraz opłacenia usług weterynaryjnych. Rok temu, przez cztery tygodnie trwania akcji zebrano łącznie: 2516 kg karmy dla zwierząt oraz 18 540 zł.

Karmę i inne potrzebne rzeczy można przynosić do specjalnych pojemników, wystawionych w budynkach Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24 i al. Jana Pawła II 37 oraz w domach studenckich przy ul. Skarżyńskiego. Akcję patronatem honorowym objął rektor PK prof. Jan Kazior.
(bk)

Przewodnicząca NZS PK Patrycja Płaneta opowiada na antenie Radia „Nowinki” o Akcji SOS - Uczelnie Schroniskom