Politechnika Krakowska będzie gospodarzem II Europejskiej Konferencji U-MOB na temat Zrównoważonej Mobilności Uczelnianej. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-15 marca br. na kampusie uczelni przy ul. Warszawskiej 24.

umob plakat

Konferencje jest jednym z działań projektu Unii Europejskiej pn. U-MOB LIFE (Europejska Sieć Uniwersytetów dla Zrównoważonej Mobilności), którego celem jest ułatwianie wymiany informacji i transferu wiedzy o najlepszych praktykach europejskich uczelni w zakresie zrównoważonej mobilności. Program rozpoczął się w lipcu 2016 r., a jego zakończenie przewidziano na czerwiec 2021 r. W przedsięwzięciu uczestniczą cztery uczelnie posiadające duże doświadczenie w zakresie wdrażania działań na rzecz zrównoważonej mobilności: Universitat Autònoma de Barcelona (Hiszpania), Erasmus Universiteit Rotterdam (Holandia), Università degli Studi di Bergamo (Włochy) oraz Politechnika Krakowska.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja za pośrednictwem strony internetowej: 2019krk.u-mob.eu/registration

Więcej informacji o konferencji w ramach projektu U-MOB LIFE tutaj

(bk)