Bieg Kociuszkowski 1Bieg Kościuszkowski, którego 43. edycja odbyła się 25 marca br., jak zwykle cieszył się dużym zainteresowaniem. W zawodach wystartowały drużyny z uczelni i szkół oraz przedstawiciele służb mundurowych. W głównych kategoriach – sztafet kobiecych i męskich – zwyciężyły drużyny Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Bieg odbywa się dla upamiętnienia rocznicy objęcia przez Tadeusza Kościuszkę przywództwa insurekcji i uroczystej przysięgi narodowi złożonej 24 marca 1794 r. na Rynku Głównym w Krakowie. Organizatorami wydarzenia są Politechnika Krakowska, uczelniany klub AZS PK, Centrum Sportu i Rekreacji PK oraz Akademicki Związek Sportowy Kraków.

Trasa biegu głównego, w którym rywalizowały sztafety mężczyzn, prowadziła sprzed Politechniki Krakowskiej przez Rynek Główny na Kopiec Kościuszki. W pozostałych kategoriach, m.in.: sztafecie kobiet, biegu VIP-ów oraz biegu osób niepełnosprawnych, zawody odbywały się wokół Rynku Głównego. Po ich zakończeniu, w Klubie Prominent przy ul. Kamiennej 17 odbyło się wręczenie nagród dla najlepszych sztafet i zawodników.

Poniżej podajemy wyniki 43. Ulicznego Biegu Sztafetowego Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki, w poszczególnych klasyfikacjach:

Sztafety mężczyzn
1. Akademia Wychowania Fizycznego I
2. Akademia Wychowania Fizycznego II
3. Politechnika Krakowska I

Sztafety kobiet
1. Akademia Wychowania Fizycznego I
2. Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego I
3. Uniwersytet Ekonomiczny II

Sztafety wojskowe
1. 6 Brygada Powietrzno-Desantowa
2. 21 Brygada Strzelców Podhalańskich