28 marca br. w Sali Senackiej Politechniki Krakowskiej wręczone zostały nagrody dla laureatów eliminacji okręgowych XXXII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Finał centralny odbędzie się w Wodzisławiu Śląskim, w dniach 11-13 kwietnia br.

budowlacy

W zmaganiach konkursowych mogli wziąć udział uczniowie liceów i techników. Rywalizację podzielono na trzy etapy: szkolny, okręgowy i centralny. Eliminacje okręgowe zostały przeprowadzone 2 marca 2019 r. w 12 okręgach.

Laureaci etapu okręgowego XXXII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych:

1. Mateusz Frączek (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej)
2. Natalia Ślimak (Zespół Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej)
3. Mariusz Łysek (Zespół Szkół Budowlanych Nr 1 w Krakowie)
4. Julia Skirlińska (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej)
5. Stanisław Staszel (Zespół Szkół Budowlanych im. dra Władysława Matlakowskiego Zakopanem)
6. Krzysztof Wielek (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej)
7. Wacław Garbień (Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych im. Mikołaja Reja w Myślenicach)
8. Beata Ożóg (Zespół Szkół Budowlanych Nr 1 w Krakowie)
9. Nikola Węglarz (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej)
10. Artur Piegza (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej)
11. Justyna Trela (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej)
12. Paweł Zagata (Zespół Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica w Nowym Targu)
13. Tomasz Dworczyński (Zespół Szkół Budowlanych Nr 1 w Krakowie)
14. Krystian Kwiatek (Zespół Szkół Budowlanych Nr 1 w Krakowie)
15. Adriana Dąbrowska (Zespół Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej)
16. Bartłomiej Tokarz (Zespół Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej)

Pełna lista klasyfikacyjna uczestników zawodów II stopnia XXXII OWiUB znajduje się na stronie internetowej: www.olimpiadabudowlana.pl

Finał centralny zmagań odbędzie się w Wodzisławiu Śląskim. Wezmą w nim udział osoby, które w zawodach okręgowych zajęły miejsca od 1 do 3 oraz uczestnicy zakwalifikowani przez Centralne Jury Zawodów na podstawie punktów uzyskanych w II etapie (według ogólnopolskiego zestawienia wyników).

Celem Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań budownictwem, lepsze przygotowanie uczniów do podejmowania dalszego kształcenia na kierunkach budowlanych szkół wyższych, zapoznanie z najnowszymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i technologicznymi w dziedzinie budownictwa oraz stworzenie płaszczyzny współzawodnictwa między szkołami.

Organizatorem Olimpiady jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, który współpracuje z innymi uczelniami, a także instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz budownictwa. Politechnika Krakowska od ponad 20 lat patronuje okręgowemu etapowi zmagań młodych budowlańców. Komitetowi Okręgowemu OWiUB z siedzibą w Krakowie przewodniczy dr inż. Marcin Radoń z Wydziału Inżynierii Lądowej PK.

(bk)

Na zdjęciu, uczestnicy uroczystości wręczenia nagród laureatom XXXII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych z okręgu krakowskiego, Sala Senacka Politechniki Krakowskiej, 28 marca br. / fot. Jan Zych