Politechnika Krakowska nagrodziła dodatkowymi punktami w rekrutacji na studia kilkudziesięciu tegorocznych maturzystów w V edycji ogólnopolskiego konkursu „O Złoty Indeks PK”. W piątek, 5 kwietnia br. odbyło się uroczyste rozdanie certyfikatów.

Konkurs, w którym mogli brać udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych przystępujący w bieżącym roku szkolnym do egzaminu maturalnego, został rozegrany w dwóch dyscyplinach – matematyce i chemii. Zawody miały charakter dwustopniowy: I etap – zdalny, II etap – centralny na Politechnice. Uczestnicy mogli wybrać tylko jedną dyscyplinę.

Do udziału w I etapie konkursu (on-line), który odbył się 12 stycznia br., zarejestrowały się 264 osoby. Zmagania finałowe zostały rozegrane na kampusie głównym Politechniki Krakowskiej 23 lutego br. Wzięło w nich udział 163 uczniów – 40 w dyscyplinie chemii i 123 w matematyce

indeks 1

Laureaci II etapu konkursu „O Złoty Indeks PK” otrzymali – w zależności od uzyskanych wyników – odpowiednio 100, 50 lub 30 dodatkowych punktów, które zostaną doliczone w postępowaniu rekrutacyjnym na wybrany kierunek studiów na Politechnice Krakowskiej (za wyjątkiem Wydziału Architektury oraz kierunku inżynieria wzornictwa przemysłowego na Wydziale Mechanicznym). Finalistom certyfikaty wręczył prorektor ds. studenckich dr hab. inż. Marek Stanuszek.

Oto lista laureatów:

nagrody I stopnia w dyscyplinie matematyka

• Karolina Chojnowska (Zespół Szkół im. Ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu)
  • Filip Fedor (II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Mielcu)
  • Ernest Górka (Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu)
  • Małgorzata Jeż (II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu)
  • Piotr Lichota (Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu)
  • Marek Mikołajczyk (I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu)
  • Magdalena Pawlik (Zespół Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu)
  • Kamil Pluciński (I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu)
  • Adrian Stadnik (Zespół Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu)
  • Patryk Studziński (II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu)