WygranaAlya Appassova z Kazachstanu (na zdjęciu / fot. Jan Zych) wygrała X edycję Międzynarodowego Konkursu Piosenki o Nagrodę Rektora Politechniki Krakowskiej. Wydarzenie zorganizowało Międzynarodowe Centrum Kształcenia PK.

Uczestnicy konkursu wykonali po jednej piosence w języku ojczystym i w języku polskim. Zwyciężczyni zaśpiewała utwór Anny Jantar pt. „Radość najpiękniejszych lat”. Drugie miejsce zajął Bilguun Davakhuu z Mongolii, a trzecie ex aequo Maria Jankowska z Białorusi oraz indonezyjski duet – Riza Putri i Jeffrey Hanafie. Studenci z Indonezji otrzymali również nagrodę publiczności.

X Międzynarodowy Konkurs Piosenki o Nagrodę Rektora PK odbył się 9 kwietnia br. w krakowskim klubie studenckim „Kwadrat” przy ul. Skarżyńskiego 1.

Organizatorem wydarzenia było tradycyjnie Międzynarodowe Centrum Kształcenia Politechniki Krakowskiej, do którego zadań należy m.in. przygotowanie cudzoziemców do studiowania w Polsce. Jednostka została utworzona w 1985 r. jako Ośrodek Kształcenia Urbanistów dla Krajów Rozwijających się. W roku 2002 Ośrodek został przekształcony w Międzynarodowe Centrum Kształcenia i Studiów Urbanistycznych, a od 2007 r. nosi nazwę – Międzynarodowe Centrum Kształcenia PK.

(bk)