Drukuj

Architekturawprzestrzenisztuk2019Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej zaprasza na doroczną wystawę prac dyplomowych swoich absolwentów pt. „Architektura w przestrzeni sztuk 2019”. Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek 18 kwietnia o godz. 18 w Dolnym Pałacu Sztuki w Krakowie (pl. Szczepański 4). To już piąta edycja wydarzenia, prezentującego dorobek twórczy wychowanków Wydziału Architektury PK w krakowskim Pałacu Sztuki.

 

Jak podkreśla kurator wystawy dr hab. inż. arch. Małgorzata Mizia miejsce wystawy nie jest dla architektów przypadkowe. – Salon Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych promuje młodych artystów, którymi również powinni się czuć architekci dbający o ład i estetykę naszych miast i wszelkich przestrzeni urbanistycznych. Te przestrzenie, chociaż zurbanizowane, czyli w popularnym rozumieniu ujarzmione, a nawet zniszczone, bo wydarte naturze – winny pod działaniem architektów zyskiwać najbardziej humanistyczny charakter i najlepiej, bo bez szkód – służyć człowiekowi. Takie jest przesłanie szkoły architektury, uczącej warsztatu, etyki i zawodu architekta – podkreśla Małgorzata Mizia.

 

Do prezentacji na wystawie wybrano najatrakcyjniejsze fragmenty projektów magisterskich, które podkreślają – obok zalet merytorycznych – także szczególne wartości malarskie prac młodych architektów. Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek 18 kwietnia o godz. 18 w Dolnym Pałacu Sztuki.  


Zobacz także:
Zaproszenie na wernisaż w Pałacu Sztuki