Drukuj
Studenci zainteresowani tematyką zapewniania bezpieczeństwa oprogramowania mają okazję do wzięcia udziału w warsztatach w siedzibie Motorola Solutions Systems w Krakowie. Szkolenie organizowane jest w ramach projektu „Programowanie doskonałości – PK XXI 2.0. Program Rozwoju Politechniki Krakowskiej na lata 2018-2022”. Zapisy trwają.
 
Celem warsztatów jest zaprezentowanie kilku podstawowych narzędzi wykorzystywanych w procesie testów penetracyjnych do symulowania ataków na web aplikacje. W trakcie zajęć uczestnicy poznają wybrane pakiety dostępne w środowisku Kali Linux oraz mechanizmy typowych ataków (DoS, XSS, itp.). Wydarzenie adresowane jest do studentów trzeciego i czwartego roku studiów inżynierskich, a także magisterskich, którzy posiadają podstawową wiedzę dotyczącą architektury klient-serwer oraz funkcjonowania protokołu HTTP. 
 
Czterogodzinne warsztaty planowane są na czerwiec (dokładny termin zostanie podany po skompletowaniu grupy). Odbędą się w siedzibie firmy Motorola Solutions Systems przy ul. Czerwone Maki 82. Uczestnikom zostanie usprawiedliwiona nieobecność na wszystkich zajęciach w dniu warsztatów. 
 
Zainteresowani proszeni są o kontakt drogą elektroniczną z mgr. inż. Andrzejem Wilczyńskim, pracownikiem Zakładu Inteligencji Obliczeniowej w Instytucie Informatyki na Wydziale Fizyki, Matematyki i Informatyki. Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Projekt Politechniki Krakowskiej pn. „Programowanie doskonałości – PK XXI 2.0. Program Rozwoju Politechniki Krakowskiej na lata 2018-2022” rozpoczął się w październiku ubiegłego roku. Jego wartość wynosi 18 048 774,96 zł. Celem głównym jest podniesienie poziomu doskonałości w kształceniu oraz zarządzaniu Politechniką Krakowską (m.in. dzięki dostosowaniu oferty dydaktycznej do potrzeb rynku pracy i społeczeństwa, podniesieniu kompetencji studentów i studentek, zwiększeniu dostępności programów kształcenia w językach obcych dla studentów z Polski oraz dla cudzoziemców, podniesieniu kompetencji kadr dydaktycznych, administracyjnych i zarządczych oraz wsparciu zmian organizacyjnych związanych z dostosowaniem PK do ustawy 2.0.). PK znalazła się w gronie 28 polskich uczelni, których projekty otrzymały dofinansowanie w ramach konkursu Zintegrowane Programy Uczelni. 
 
Przeczytaj:
 
PK wśród beneficjentów konkursu Zintegrowane Programy Uczelni
 
(bk)