koszykarkiDrużyna Good Lood AZS PK Kraków zajęła podczas finałów Akademickich Mistrzostw Polski drugie miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych.

Niedzielna wygrana z reprezentacją Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (53:39) pozwoliła też krakowskiej drużynie uplasować się na wysokiej, piątej pozycji koszykarskich finałów AMP. W ostatnim spotkaniu tej imprezy, przewaga zawodniczek Good Lood AZS PK Kraków była widoczna praktycznie od samego początku. Po zmianie stron szczęście sprzyjało przez jakiś czas lubliniankom, ale w końcówce meczu zawodniczki z Krakowa wyraźnie pokazały, że dysponują wysokimi umiejętnościami.

Finały Akademickich Mistrzostwa Polski w koszykówce zostały rozegrane w dniach 23-26 maja br. w Warszawie. W rywalizacji pań wystartowało 15 ekip. Koszykarki z Politechniki Krakowskiej rozpoczynały zmagania w Grupie D, gdzie znalazły się również Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu i Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy.