W piątek, 14 czerwca br. Politechnikę Krakowską odwiedzi prof. Piotr Moncarz z Uniwersytetu Stanforda – uznany autorytet w obszarze inżynierii materiałowej, nowych technologii oraz międzynarodowego przemysłu. Prof. Moncarz wygłosi wykład pt. „Inżynier a Rewolucja Cyfrowa. Innowacja = Nauka & Technologia + Biznes”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wykład honorowym patronatem objął rektor PK prof. Jan Kazior.

banerGość Politechniki Krakowskiej jest wykładowcą na Uniwersytecie Stanforda, dyrektorem programu Top 500 Innovators, a także współzałożycielem i przewodniczącym US-Polish Trade Council – organizacji wspierającej współpracę pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Polską. Zasiada w radzie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, należy do Polskiej Akademii Nauk, Rosyjskiej Akademii Nauk Technicznych, w 2017 r. został wybrany członkiem amerykańskiej National Academy of Engineering (NAE). Prof. Moncarz zajmuje się zagadnieniami związanymi z przemysłem międzynarodowym w obszarach wdrożeń najnowszych technologii, np. energetycznych. Jest członkiem zarządu amerykańskiej korporacji Exponent z siedzibą w Dolinie Krzemowej, a także członkiem Rady Nadzorczej ElectroMobility Poland.

W swoim wykładzie prof. Moncarz poruszy temat kształcenia inżynierów przyszłości i komercjalizacji wyników badań w kontekście AI. Spotkanie będzie okazją dla naukowców, wykładowców akademickich, doktorantów, studentów oraz specjalistów ds. transferu technologii do zapoznania się z obowiązującymi trendami w tym zakresie oraz prognozami na przyszłość.

Wykład eksperta z Doliny Krzemowej odbędzie się 14 czerwca br. o godz. 9.00 w sali 310 Wydziału Inżynierii Lądowej PK przy ul. Warszawskiej 24. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o dokonanie rejestracji na portalu evenea.pl.

(bk)