Trwa rekrutacja na Politechnikę Krakowską. Na większość stacjonarnych i niestacjonarnych kierunków studiów I stopnia kandydaci mogą się rejestrować do 9 lipca br. Osoby zainteresowane rekrutacją na architekturą krajobrazu mają czas do 11 lipca, a na inżynierię wzornictwa przemysłowego – do 12 lipca. Wszystkie niezbędne informacje o kierunkach studiów, terminach zgłoszeń i dokumentach dostępne są pod adresem rekrutacja.pk.edu.pl.

fot 6Rekrutacja na Politechnikę Krakowską odbywa się elektronicznie za pośrednictwem formularza, który znajduje się w nowym Portalu Rekrutacyjnym. W tym roku PK wprowadziła wygodniejsze dla maturzystów zasady rekrutacji. Pierwsza tura naboru na wszystkie kierunki stacjonarnych i niestacjonarnych studiów I stopnia (z wyjątkiem architektury krajobrazu oraz inżynierii wzornictwa przemysłowego) potrwa do 9 lipca 2019 r. 11 lipca nastąpi ogłoszenie list osób zakwalifikowanych do wpisu na listę studentów (wpis: 12-19 lipca). Przy rekrutacji na kierunki: automatyka i robotyka, biotechnologia, budownictwo, elektrotechnika, energetyka, fizyka techniczna, gospodarka przestrzenna, informatyka, informatyka stosowana, informatyka w inżynierii komputerowej, inżynieria bezpieczeństwa, inżynieria chemiczna i procesowa, inżynieria czystego powietrza, inżynieria i gospodarka wodna, inżynieria materiałowa, inżynieria medyczna, inżynieria produkcji, inżynieria środków transportu, inżynieria środowiska, matematyka, mechanika i budowa maszyn, nanotechnologie i nanomateriały, odnawialne źródła energii i infrastruktura komunalna, pojazdy samochodowe, systemy i urządzenia przemysłowe, technologia chemiczna, transport, brane są pod uwagę wyniki z części pisemnej egzaminu maturalnego. W przypadku kierunków prowadzonych w języku angielskim dodatkowo należy udokumentować znajomość tego języka. Osoby, którym nie uda się dostać na PK w pierwszej turze rekrutacji, będą mogły wziąć udział w drugiej, która rozpocznie się 10 lipca o godz. 12.00. Ogłoszenie osób przyjętych na studia w tej turze odbędzie się 23 lipca. Elektroniczna rejestracja do ostatniej tury ruszy 1 sierpnia. Wszystkich szczegółów związanych z rekrutacją na PK szukaj na rekrutacja.pk.edu.pl.
 fot rekrutacja
W trzech turach prowadzona jest też rekrutacja na architekturę krajobrazu – kierunek na Wydziale Architektury. Rejestracja w pierwszej turze zakończy się 11 lipca. Między 1 a 12 lipca (do godz. 10.00) kandydaci będą mogli złożyć portfolio. 18 lipca ogłoszona zostanie lista kandydatów zakwalifikowanych do wpisu na studia, a 24 lipca lista studentów. Kolejne tury rekrutacyjne zaplanowano na: 15-31 lipca (rejestracja elektroniczna: 15-24 lipca) i od 2 sierpnia do 24 września (rejestracja elektroniczna: od 2 sierpnia do 16 września). Sprawdź szczegóły w Portalu Rekrutacyjnym.

W procesie rekrutacji na inżynierię wzornictwa przemysłowego prowadzoną na Wydziale Mechanicznym, kandydaci muszą zarówno przystąpić do egzaminu, jak i złożyć portfolio. Na ten kierunek można się rejestrować do 12 lipca 2019 r. Egzamin wstępny, a także składanie teczki z pracami, odbędzie się 15 lipca. Dwa dni później, 17 lipca ogłoszona zostanie lista osób zakwalifikowanych do wpisu na studia. Szczegóły w Portalu Rekrutacyjnym PK

Rejestracja elektroniczna na kierunek architektura odbywała się od 10 do 18 czerwca br. W dniach 24 i 25 czerwca został przeprowadzony egzamin wstępny z rysunku. Ogłoszenie list osób zakwalifikowanych do wpisu na listę studentów nastąpi 10 lipca. Czytaj więcej.

Politechnika zaoferuje od nowego roku akademickiego kilkadziesiąt kierunków studiów I stopnia, prowadzonych na 8 wydziałach. W sumie na wszystkich rodzajach studiów uczelnia przygotowała w letniej rekrutacji 4,7 tys. miejsc.

(bk)

Na zdjęciach, 1) Politechnika Krakowska - kampus przy ul. Warszawskiej 24; 2) studenci PK / fot. Jan Zych