6 lipca br. już po raz 42. odbyły się na Jeziorze Żywieckim Regaty o Puchar Rektora Politechniki Krakowskiej. W Ośrodku Szkolenia Żeglarskiego PK, będącym bazą dla uczestników, stawiło się łącznie 41. załóg.

reg1 reg2 reg3

Zawody rozegrano w pięciu klasach: omega, jachty kabinowe do 6,5 m, jachty kabinowe pow. 6,5 m, katamarany i open. Dzięki temu zróżnicowaniu, każdy mógł sprawdzić się w realiach adekwatnych do posiadanego sprzętu, a także umiejętności.

Nad przebiegiem i organizacją regat czuwali: rektor Politechniki Krakowskiej prof. Jan Kazior, burmistrz Miasta Żywiec Antoni Szlagor, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji PK mgr Barbara Grabacka-Pietruszka, prezes AZS Politechniki Krakowskiej Dariusz Pyko oraz pracownicy PK posiadający doświadczenie w przeprowadzaniu zmagań tej rangi.

Najlepsi w swoich kategoriach okazali się:

Klasa omega standard
I miejsce: Tomasz Siwiński, Zbigniew Hayn, Jan Siwiński – HALS Chodzież

Jachty kabinowe do 6,5 m
I miejsce: Wojciech Ciecióra, Piotr Kistowski, Katarzyna Pysz – YKP BIELSKO-BIAŁA

Jachty kabinowe pow. 6,5 m
I miejsce: Paweł Fałat, Hanna Fałat i załoga

Katamaran
I miejsce: Tomasz Pardel i Kamil Pardel

W rozegranym po raz pierwszy wyścigu memoriałowym Zbyszka Kuci najszybsza okazała się załoga katamaranu – Anna i Jakub Bączek.
 reg4  reg5

42. Regaty o Puchar Rektora PK zorganizowali wspólnie: Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego PK, Centrum Sportu i Rekreacji PK oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żywcu. Sponsorem głównym przedsięwzięcia była Energa.

(bk)

Na zdjęciach, 42. Regaty o Puchar Rektora PK / fot. Marta Tomczyk