Witold Szczypiński

ws
Wiceprezes Grupy Azoty (od 2008 r.), w zarządzie Grupy Azoty S.A. odpowiada za integrację produkcji, segment agro, tworzyw oraz syntez organicznych.

Jest absolwentem Politechniki Śląskiej (Wydział Organizacji Produkcji, studia w zakresie organizacji i zarządzania przemysłem), od 1979 r. związany zawodowo z Zakładami Azotowymi w Tarnowie, obecnie wiceprezes zarządu, a wcześniej m.in. kierownik wydziału i zakładu, dyrektor do spraw technicznych i rozwoju, członek zarządu Grupy Azoty, członek rad nadzorczych licznych spółek, członek Komitetu Inżynierii Chemicznej i Procesowej Polskiej Akademii Nauk (2011-2015), członek Komitetu Sterującego strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych pt: „Zaawansowane Technologie Pozyskiwania Energii” Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (2012-1015), członek Rady Naukowej Instytutu Ciężkiej Syntezy Organicznej „Blachownia” Kędzierzyn-Koźle (2011-2015), przewodniczący Zarządu Oddziału SITPChem w Tarnowie (2007-2010), autor lub współautor blisko 40 wdrożonych specjalistycznych projektów racjonalizatorskich, w tym sześciu objętych ochroną patentową.