dr Rafał Świerczyński

RSwierczynski
Prezes zarządu MPK SA w Krakowie (od 2014 r.), wcześniej wiceprezes ds. finansowych spółki; dyrektor ds. zarzadzania projektami w Alior Bank SA. (2010-2012); doradca inwestycyjny, dyrektor operacyjny, doradca zarządu w Banku BPH SA (1998-2010); makler papierów wartościowych w Biurze Maklerskim Instalexport SA (1996-1997).

Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (specjalność: bankowość i finanse).  Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, 2004). Wśród sukcesów zawodowych wymienia: kompleksową odnowę taboru i zaplecza MPK SA w Krakowie (o wartości 2,5 mld zł), wdrożenie wieloletniego programu finansowania transportu w Krakowie (Europejski Bank Inwestycyjny), pozyskanie ponad 1 mld zł dofinansowania z Unii Europejskiej, wdrożenie w spółce wielu inicjatyw z obszaru CSR. W 2017 r został laureatem Nagrody Krakowski Dukat w kategorii „menadżer firmy”.