W czwartek, 24 października br. w hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji PK przy ul. Kamiennej 17, odbyła się kolejna edycja Inżynierskich Targów Pracy Politechniki Krakowskiej. Pracodawcy czekali na studentów w godz. 10.00-15.00. Wydarzenie honorowym patronatem objął rektor PK prof. dr hab. inż. Jan Kazior.
 
Inżynierskie Targi Pracy PKJak co roku, w targach wzięło udział wielu wystawców i gości z kraju i zagranicy, reprezentujących różne branże – budownictwo, automatykę i robotykę, elektronikę, energetykę, mechanikę, telekomunikację, IT. Swoje stoiska przygotowali m.in.: Motorola Solutions Systems Polska Sp. z o. o., Nokia Solutions and Networks Sp. z o.o., Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., Grupa ZUE S.A., Grupa Maspex, Strabag Sp. z o.o., MAN Bus Sp. z o.o. - Targi Pracy są znakomitą okazją do spotkania pracodawców i przyszłych pracowników, poznania wzajemnych potrzeb i oczekiwań. Na rynku pracy utrzymuje się ogromne zapotrzebowanie na inżynierów. Widzimy to m.in. dzięki naszej bazie ofert pracy i praktyk, do której w ubiegłym roku pracodawcy zgłosili w sumie blisko 4 tysiące ofert dla młodych inżynierów – mówi Maja Ziętara z Biura Karier Politechniki Krakowskiej, organizatora targów.
 
Wśród wystawców znalazły się także stoiska: Centrum Transferu Technologii PK, INTECH PK, Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości PK, Centrum Szkolenia i Organizacji Systemów Jakości PK, Future Lab PK. Sponsorem tegorocznego wydarzenia była firma ArcelorMittal Poland.
 
Podczas Inżynierskich Targów Pracy swoje dokumenty aplikacyjne można było skonsultować z doradcami zawodowymi Biura Karier PK i rekruterami pracodawców, a także pozostawić na stanowiskach wystawców. W tym roku dla uczestników wydarzenia zostały przygotowane specjalne strefy: Talentów PIKAP i POWER PK (oferta szkoleń i działań rozwojowych). – Dzięki testowi talentów możemy wskazać studentowi dominujące predyspozycje i podpowiedzieć jakie role zawodowe w przyszłości powinien rozważyć. Podpowiemy też co robić, by rozwinąć swoje talenty np. dzięki szkoleniom i warsztatom – wyjaśnia Maja Ziętara.
 
Wstęp na Inżynierskie Targi Pracy PK jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Harmonogram wydarzenia: targi.pk.edu.pl.
 
 
Biuro Karier Politechniki Krakowskiej zajmuje się zawodową promocją studentów i absolwentów PK, pomaga im funkcjonować na rynku pracy, prowadzi doradztwo zawodowe i szkolenia, informuje o miejscach pracy, nawiązuje kontakty z firmami, posiada bazy danych firm i informacje o ofertach pracy dostępnych dla absolwentów, pomaga w nawiązywaniu kontaktów pomiędzy nauką a przemysłem. Biuro prowadzi badania losów absolwentów. Ostatni raport wskazuje, że 94,4 proc. absolwentów Politechniki Krakowskiej z rocznika 2018 pracuje w pół roku po studiach magisterskich. Zdecydowana większość badanych pracę znalazła jeszcze przed obroną dyplomu magisterskiego. Zestawienie wyników badań z kilku ostatnich lat potwierdza stabilność losów zawodowych magistrów inżynierów po PK. Ich zatrudnialność oscyluje od lat na poziomie około 90 proc.
(bk, ms)