Kampania Go Healthy GirlPracowniczki i studentki Politechniki Krakowskiej po raz kolejny będą miały okazję wziąć udział w wykładach poświęconych profilaktyce zdrowotnej kobiet. Wszystko w ramach akcji „Go Healthy Girl”, której druga edycja rozpoczęła się 4 października br. Spotkanie na kampusie głównym PK odbędzie się 29 października (wtorek) o godz. 15.00. Wstęp jest bezpłatny.
 
W Polsce w badaniach profilaktycznych wciąż bierze udział mniej niż 50 procent kobiet. Dlatego tej jesieni zapraszamy na kolejną edycję naszej kampanii, podczas której chcemy zachęcić Polki do znalezienia w swoim kalendarzu miejsca na regularne badania ginekologiczne – tłumaczy Karolina Sztyler, twórczyni inicjatywy „Go Healthy Girl”. Podczas wykładów z ekspertami, otwartych warsztatów i indywidualnych konsultacji poruszane będą tematy dotyczące wirusa HPV, profilaktyki nowotworowej i intymnych problemów zdrowotnych kobiet.
 
Uczestniczki spotkania w Pawilonie Konferencyjno-Wystawowym „Kotłownia" wysłuchają trzech wykładów, które poprowadzą: fizjoterapeutka Dorota Czernichowska-Stanek, ginekolog Dorota Niewęgłowska oraz seksuolog Kamil Perończyk. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale organizatorzy proszą wszystkich zainteresowanych o pobranie bezpłatnego biletu za pomocą portalu evenea.pl
 
Kampanię „Go Healthy Girl” realizuje Fundacja Admoveri. Do akcji przyłączyło się wiele firm i instytucji, m.in. Politechnika Krakowska.
 
Więcej o spotkaniu na PK: www.facebook.com/events/736709376801667
 
Strona internetowa kampanii: www.gohealthygirl.com
 
(bk)