Tegoroczne, VII Zaduszki Politechniki Krakowskiej odbędą się w sobotę 9 listopada na Cmentarzu Rakowickim.

zaduszki

Przedstawiciele władz PK, pracownicy, studenci oraz członkowie rodzin zmarłych pracowników Politechniki spotkają się na cmentarzu o godz. 12.00.

Msza św. celebrowana przez ks. prałata Grzegorza Szewczyka – proboszcza parafii św. Floriana – odbędzie się w cmentarnej kaplicy p.w. Zmartwychwstania Pańskiego. Po mszy uczestnicy przejdą w Marszu Pamięci i zapalą znicze na grobach osób związanych z uczelnią.

W dniu 6 listopada o godz. 9.00 odbędzie się na Cmentarzu Salwatorskim zapalenie znicza pamięci na grobie profesora Izydora Stelli-Sawickiego. Uroczystość ta związana jest z obchodami 80. rocznicy Sonderaktion Krakau – akcji pacyfikacyjnej skierowanej przeciwko polskiemu środowisku naukowemu, podczas której profesor Stella-Sawicki został aresztowany.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął rektor Politechniki Krakowskiej prof. Jan Kazior.

Zobacz też: list Andrzeja Dudy – prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej do społeczności akademickiej Krakowa w rocznicę Sonderaktion Krakau

(JS)

Fot. Jan Zych