Już po raz 32. Studenci Politechniki Krakowskiej organizują akcję charytatywną „Studenci Dzieciom – Mikołajki”. Wolontariusze przez prawie trzy tygodnie będą zbierać pieniądze na gwiazdkowe prezenty dla dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych.
 

 

Mikolajki2019

 

 

Tegoroczna akcja została zainaugurowana 14 listopada. Punktualnie o godzinie 12.00 organizatorzy zebrali się tradycyjnie pod popiersiem Tadeusza Kościuszki na kampusie uczelni przy ul. Warszawskiej 24. Kwestujących studentów będzie można spotkać na wszystkich wydziałach Politechniki Krakowskiej, a także na terenie akademików uczelni, na imprezach sportowych i kulturalnych PK oraz w zaprzyjaźnionych parafiach. 6 grudnia, na zakończenie akcji, Święty Mikołaj z Politechniki Krakowskiej odwiedzi dzieci z małopolskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych w Krakowie, Bochni, Skawinie i Żmiącej koło Ujanowic i wręczy im prezenty. 

 

 

Mikolajki20191   Mikolajki20192   Mikolajki201911
         

 

 

„Studenci Dzieciom – Mikołajki” są organizowane przez Samorząd Studencki PK i Radę Osiedla Domów Studenckich PK od 1987 roku. W czasie jubileuszowej – 30. edycji w 2017 roku – udało się zebrać rekordową sumę ponad 52 tysięcy złotych.

 


W ubiegłym roku studenci PK zebrali ponad 35 tysięcy złotych i obdarowali wymarzonymi prezentami ponad 300 dzieci.

 


Zachęcamy do śledzenia akcji na Facebooku >>>

 

 

(JS)

 

 

Fot. Jan Zych