Konkurs "O Złoty Indeks PK"Od 9 grudnia br. tegoroczni maturzyści mogą rejestrować się do udziału w 5. edycji ogólnopolskiego konkursu „O Złoty Indeks PK”. Do zdobycia dodatkowe punkty w rekrutacji na Politechnikę Krakowską.
 
Konkurs „O Złoty Indeks PK” organizowany jest w dwóch dyscyplinach: matematyka i chemia, w oparciu o zakres materiału obowiązującego do matury rozszerzonej. Każdy uczestnik może wybrać tylko jedną dyscyplinę. 
 
W zależności od uzyskanych wyników, laureaci etapu finałowego otrzymają 100, 50 lub 30 dodatkowych punktów, które zostaną doliczone w postępowaniu rekrutacyjnym na Politechnikę Krakowską, na wybrany kierunek studiów (za wyjątkiem Wydziału Architektury oraz kierunku inżynieria wzornictwa przemysłowego na Wydziale Mechanicznym). Dodatkowo dla laureatów I stopnia (nagroda 100 dodatkowych punktów przy rekrutacji na PK), którzy podejmą studia na PK oraz zaliczą pierwszy semestr, przyznane zostaną nagrody finansowe w ramach programu „Student Lider pierwszego roku”.
 
Rejestracja do udziału w konkursie „O Złoty Indeks PK” rozpocznie się 9 grudnia 2019 r. i potrwa do 8 stycznia 2020 r. Będzie można jej dokonać poprzez formularz na stronie: indeks.pk.edu.pl
 
Pierwszy etap konkursu odbędzie się on-line na platformie e-learningowej w sobotę 11 stycznia 2020 r. o godzinie 10.00. Finał zaplanowano na 22 lutego 2020 r. na kampusie PK przy ul. Warszawskiej 24 (test będzie trwał 2 godz. 15 min.). 
 
Wszystkie informacje na temat konkursu, w tym regulamin: indeks.pk.edu.pl
 
(bk)