Jutro finał 32. akcji charytatywnej „Studenci Dzieciom – Mikołajki”. Przez trzy tygodnie studenccy wolontariusze kwestowali na wszystkich wydziałach Politechniki Krakowskiej, a także na terenie akademików uczelni, podczas imprez sportowych i kulturalnych PK oraz w zaprzyjaźnionych parafiach. Dzięki zebranym środkom udało się przygotować prezenty, które św. Mikołaj z Politechniki wręczy dzieciom z małopolskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. 
 
studenci dzieciom grafika
 
W tym roku dotrzemy z pomocą do około 350 podopiecznych placówek w Krakowie, Bochni, Skawinie i Żmiącej. W listach do św. Mikołaja dzieci prosiły o zabawki, lalki, samochodziki, zestawy artystyczne, gry planszowe, ubrania oraz kosmetyki. Dzięki zebranym funduszom będziemy mogli spełnić ich marzenia – mówi Katarzyna Olender, studentka PK i koordynatorka akcji. – Do tej pory mamy rozliczone 22 tys. zł, ale liczenie cały czas trwa
 
6 grudnia br. studenci PK odwiedzą dzieci z Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego „Dzieło Pomocy Dzieciom” w Żmiącej koło Ujanowic, gdzie prezenty odbiorą także podopieczni placówki z ul. Rajskiej w Krakowie. W następnych dniach św. Mikołaj z Politechniki Krakowskiej przyniesie podarki dzieciom ze Specjalistycznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego „Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych” przy ul. Spadochroniarzy 1 w Krakowie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Poczty Polskiej w Skawinie i z Domu Dziecka w Bochni.
 
Akcja „Studenci Dzieciom – Mikołajki” organizowana jest przez Samorząd Studencki PK i Radę Osiedla Domów Studenckich PK od 1987 r., kiedy to mieszkańcy akademików przy ul. Skarżyskiego po raz pierwszy przygotowali prezenty mikołajkowe dla dzieci swoich kolegów i koleżanek z DS. nr 1 „Rumcajs”. W czasie jubileuszowej – 30. edycji w 2017 r. – udało się zebrać rekordową sumę ponad 52 tysięcy zł. 
 
 
(bk)