POLITECHNIKA KRAKOWSKA IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI

w Katedrze Trakcji i Sterowania Ruchem

Wymiar etatu: pełny etat
Liczba dostępnych stanowisk: 1
Rodzaj umowy o pracę: czas określony
Reprezentowana dyscyplina naukowa: automatyka, elektronika, elektrotechnika

1. Niezbędne wymagania:

• ukończenie studiów technicznych w zakresie mechatroniki;
  • stopień naukowy doktora nauk technicznych w dyscyplinie elektrotechnika;
  • dorobek naukowy i dydaktyczny z zakresu elektrotechniki teoretycznej i stosowanej oraz systemów i elementów mechatronicznych;
  • znajomość języka polskiego i angielskiego;
  • doświadczenie w prowadzeniu zajęć dydaktycznych na wyższej uczelni;
  • posiada przygotowanie pedagogiczne lub uzupełni go w pierwszym roku zatrudnienia.

2. Dodatkowe wymagania:

• pożądane doświadczenie we współpracy z przemysłem (okres zatrudnienia w przemyśle lub realizacja projektów badawczych dla przemysłu).

3. Zakres wykonywanych zadań na stanowisku asystenta badawczo-dydaktycznego:

• zajmowane stanowisko: Adiunkt badawczo-dydaktyczny;
  • podlega bezpośrednio: Kierownikowi Katedry Trakcji i Sterowania Ruchem;
  • jednostka organizacyjna: Instytut Automatyki i Trakcji Elektrycznej.

Do obowiązków w zakresie kształcenia i wychowywania studentów oraz uczestnictwa w kształceniu doktorantów należy w szczególności:

• realizacja pensum dydaktycznego, na zasadach określonych w Regulaminie Pracy Politechniki Krakowskiej, tj. w wymiarze: 240 godzin w roku akademickim;
  • prowadzenie konsultacji ze studentami;
  • opracowywanie materiałów dydaktycznych do prowadzonych zajęć; przeprowadzanie egzaminów i zaliczeń;
  • promotorstwo prac dyplomowych studentów oraz ich recenzowanie.

Do obowiązków w zakresie prowadzenia działalności naukowej należy w szczególności:

• upowszechnianie wyników badań naukowych, w szczególności poprzez publikowanie artykułów naukowych i aktywny udział w konferencjach naukowych prowadzenie lub udział w seminariach naukowych;
  • udział w komercjalizacji wyników badań;
  • opracowywanie wniosków grantowych;
  • doskonalenie własnych kwalifikacji zawodowych w celu uzyskania kolejnych stopni naukowych i tytułu naukowego.

4. Wymagane dokumenty:

• podanie do JM Rektora Politechniki Krakowskiej o zatrudnienie na stanowisku adiunkta badawczo-dydaktycznego;
  • szczegółowe CV (z uwzględnieniem przebiegu dotychczasowego zatrudnienia i zainteresowań naukowych);
  • kserokopie dokumentów poświadczających ukończenie studiów technicznych w zakresie mechatroniki;
  • kserokopia dokumentu potwierdzającego ukończenie studiów technicznych w zakresie elektrotechniki;
  • autoreferat z opisem dorobku naukowego i udokumentowanym wykazem publikacji;
  • zaświadczenie o ukończeniu kursu pedagogicznego lub zobowiązanie do jego odbycia;
  • dokument potwierdzający znajomość języka angielskiego, a w przypadku obcokrajowców dokument potwierdzający znajomość języka polskiego;
  • opis dorobku dydaktycznego – wykaz prowadzonych przedmiotów;
  • ankieta personalna.

Zatrudnienie nastąpi po przeprowadzeniu postępowania konkursowego polegającego na:

• analizie złożonej dokumentacji;
  • przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych.

Wymagane dokumenty należy składać w Dziekanacie Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Politechniki Krakowskiej - Kraków, ul. Warszawska 24, pokój 203.

Teczka z dokumentami powinna zawierać dopisek: Dotyczy konkursu na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych. Dokumenty można również przesłać w formie skanów na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Termin składania dokumentów upływa: 20.01.2020 r.
Termin rozstrzygnięcia konkursu: 31.01.2020 r.

Politechnika Krakowska zastrzega sobie możliwość kontaktu z kandydatami, których aplikacje spełniły niezbędne wymagania oraz zostały najwyżej ocenione przez Komisję Konkursową. Informacja o wynikach konkursu zostanie opublikowana na stronie BIP PK oraz MNiSW.

Złożone dokumenty można będzie odebrać w Biurze Dziekana Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej w dniach 03-05.02.2020 r. Dokumenty, które nie zostaną odebrane w tym terminie, ulegną komisyjnemu zniszczeniu.