POLITECHNIKA KRAKOWSKA IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI

ogłasza konkurs na stanowisko pracy

technik

w wymiarze 1 etatu

w Katedrze Technologii Nieorganicznej i Biotechnologii Środowiska

na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej

1. Zakres wykonywanych zadań na stanowisku:

• przygotowanie pod względem technicznym (przed rozpoczęciem semestru) zajęć laboratoryjnych:
    • przygotowanie stanowisk do prowadzenia ćwiczeń studenckich,
    • pełne wyposażenie pracowni w sprzęt i potrzebne odczynniki,
    • prowadzenie ewidencji wypożyczanego sprzętu,
    • uczestnictwo w prowadzeniu badań naukowych;
  • pełnienie dyżurów na sali ćwiczeń w czasie trwania semestru;
  • odpowiedzialność za stan techniczny powierzonej pod opiekę pracowni:
    • kontrola sali z punktu widzenia BHP i P.POŻ. – prawidłowe rozmieszczenie substancji palnych,
    • zgłaszanie usterek w działaniu instalacji elektrycznej, wodnej i gazowej,
    • współodpowiedzialność za utrzymanie porządku stanowisk studenckich;
  • współpraca przy wykonywaniu obliczeń, przygotowaniu programów dydaktycznych i innych czynności związanych z pracą na komputerze;
  • współudział w pracach badawczych zespołu, pod kierunkiem pracownika naukowego;
  • inne prace wykonywane w razie konieczności na polecenie Instytutu.

2. Niezbędne wymagania:

• wykształcenie wyższe z dziedziny nauk inżynieryjno-technicznych, dyscyplina inżynieria chemiczna;
  • staż pracy (udokumentowany świadectwami pracy)  nie wymagany;
  • doświadczenie zawodowe na pokrewnym stanowisku  nie wymagane;
  • znajomość języków obcych  j. angielski w stopniu średniozaawansowanym;
  • niezbędne umiejętności lub kwalifikacje zawodowe biegła znajomość obsługi komputera /MS Office, znajomość specjalistycznych programów chemicznych (ChemCad lub Aspen)/.

3. Dodatkowe wymagania:

Znajomość technik badawczych stosowanych w laboratorium chemicznym zgodnie z obowiązującymi zasadami BHP i ppoż., umiejętność obsługi podstawowej aparatury analitycznej i sprzężonego z nią oprogramowania (np. spektrofotometry), umiejętność planowania przebiegu eksperymentów laboratoryjnych: organizacja pracy, planowanie zadań, interpretacja wyników i wnioskowanie, umiejętność wyszukiwania i korzystania z literatury zawodowej.

4. Wymagane dokumenty:

• szczegółowe CV (z uwzględnieniem przebiegu dotychczasowego zatrudnienia);
  • list motywacyjny;
  • kserokopie dokumentów poświadczających wykształcenie;
  • kserokopie zaświadczeń o ukończonych kursach i szkoleniach;
  • kserokopie innych dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje, staż pracy, doświadczenie zawodowe oraz nabyte umiejętności.

Wymagane dokumenty należy składać w Dziale Spraw Osobowych i Socjalnych przy ul. Warszawskiej 24, pok. 137 w budynku Wydziału Inżynierii Lądowej w godz. 7.00-15.00 w terminie do 20.01.2020 r.

Teczka z dokumentami powinna zawierać dopisek: Dotyczy konkursu na stanowisko technik w C-13.

Politechnika Krakowska zastrzega sobie możliwość kontaktu jedynie z wybranymi kandydatami oraz prawo do powiadomienia o podjęciu decyzji w sprawie obsadzenia stanowiska jedynie wybranego kandydata.

Złożone dokumenty można będzie odebrać w Dziale Spraw Osobowych i Socjalnych przy ul. Warszawskiej 24, w pok. 137 w dniach od 03.02.2020 r. do 10.02.2020 r. Dokumenty, które nie zostaną odebrane w tym terminie, ulegną komisyjnemu zniszczeniu.