ZawodyRywalizacją o Puchar Dziekana Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki pracownicy Politechniki Krakowskiej rozpoczęli coroczne narciarskie zmagania w ramach 11. edycji Grand Prix w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Sportu i Rekreacji.

Pierwsze zawody odbyły się 10 stycznia br. w Spytkowicach. Najbliższe zaplanowano na 17 stycznia. Uczestnicy 11. edycji Grand Prix w narciarstwie będą walczyć o puchary dziekanów wszystkich wydziałów PK, a także o puchar kanclerza PK, dyrektora Biblioteki PK i kierownika Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych.

Początki narciarskiej rywalizacji pracowników Politechniki sięgają lat 70. XX wieku. Organizowano wtedy zawody (mecze) między wydziałami uczelni. W 2010 r. odbyła się pierwsza edycja Grand Prix o Puchar JM Rektora Politechniki Krakowskiej w narciarstwie alpejskim. Co roku na stokach w Spytkowicach, Kasinie i Lubomierzu rywalizuje blisko 100 uczestników.

Zakończenie tegorocznych sportowych zmagań zaplanowano na 28 lutego br. w Spytkowicach.

(bk)

Fot. CSiR PK