Konkurs „O Złoty Indeks PK” Już 22 lutego br. odbędzie się II etap konkursu „O Złoty Indeks PK”. Uczestnicy walczą o dodatkowe punkty w rekrutacji na Politechnikę Krakowską
 
Konkurs „O Złoty Indeks PK” organizowany jest w dwóch dyscyplinach: matematyka i chemia, w oparciu o zakres materiału obowiązującego do matury rozszerzonej. Każdy uczestnik może wybrać tylko jedną dyscyplinę.
 
W zależności od uzyskanych wyników, laureaci etapu finałowego otrzymają 100, 50 lub 30 dodatkowych punktów, które zostaną doliczone w postępowaniu rekrutacyjnym na Politechnikę Krakowską, na wybrany kierunek studiów (za wyjątkiem Wydziału Architektury oraz kierunku inżynieria wzornictwa przemysłowego na Wydziale Mechanicznym). Dodatkowo dla laureatów I stopnia (nagroda 100 dodatkowych punktów przy rekrutacji na PK), którzy podejmą studia na PK oraz zaliczą pierwszy semestr, przyznane zostaną nagrody finansowe w ramach programu „Student Lider pierwszego roku”.
 
Rywalizacja konkursowa została podzielona na dwa etapy. Pierwszy, internetowy na platformie e-learningowej, miał miejsce 11 stycznia br. II etap odbędzie się w sobotę 22 lutego o godz. 12.00 na terenie kampusu głównego Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24. Wcześniej, o godz. 11.00 zaplanowano spotkanie organizacyjne w Międzywydziałowym Centrum Edukacyjno-Badawczym „Działownia”. 
 
Więcej o konkursie: indeks.pk.edu.pl
 
(bk)