Informujemy, że z powodu zagrożenia koronawirusem SARS-CoV-2, w trosce o bezpieczeństwo uczestników, ich bliskich oraz wszystkich osób zaangażowanych w organizację przedsięwzięcia, władze Politechniki Krakowskiej podjęły decyzję o odwołaniu IX edycji ogólnopolskiego konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”. 
 
Zgodnie z harmonogramem, 6 kwietnia br. miał odbyć się I etap, którego zwycięzcy – 5 studentów i 5 uczniów – wzięliby udział w wielkim finale, planowanym na 24 kwietnia. II etap zawsze odbywał się na terenie Politechniki Krakowskiej. Uczestnicy odpowiadali na pytania zadawane przez prowadzącego. Na widowni zasiadali członkowie jury oraz nauczyciele, rodzina i przyjaciele laureatów. Sytuacja spowodowana pandemią koronawirusa, w tym działania podejmowane w celu jej zapobiegania i zwalczania (m.in. zakaz zgromadzeń), uniemożliwiają przeprowadzanie konkursu. 
 
Serdecznie dziękujemy za duże zainteresowanie konkursem, który na stałe wpisał się do kalendarza wydarzeń organizowanych na Politechnice. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku bez przeszkód uda się wrócić do tej inicjatywy i ją zrealizować. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich studentów i uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału. Zachęcamy też do śledzenia strony internetowej: kosciuszko.pk.edu.pl