Teatr Tańca „Latiga”, działający przy Międzynarodowym Ośrodku Kultury Studentów Politechniki Krakowskiej, zaprasza na specjalny program z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, 29 kwietnia o godz. 19.00 do Domu Kultury im. Andrzeja Bursy w Krakowie (os. Tysiąclecia 15).

Teatr Tańca „Latiga” przedstawi spektakl „Po Cichu” w choreografii Anny Ochman, z udziałem: Katarzyny Dębskiej, Pauliny Drąg, Magdaleny Furmanek, Władysława Klimchuka, Anny Ochman, Magdaleny Rapy, Anny Socały i Izabeli Zając.

Wystąpią również zaproszeni goście:

zespół „Informacja” i szkoła tańca Impression Dance Complex - „Bezsenność”, „3,2,1....start!”, „Razzle Dazzle” i „Kropki kreski”, choreografia Jany Sedovej;

zespół „Impression” we fragmencie spektaklu SpacJA, choreografia Agnieszki Barańskiej, Loneliness, choreografia Eweliny Rudziewicz;

zespół „Top” - „You don't know me...”, choreografia Sabiny Pyki;

zespół „Projekt” - „Be a body”, choreografia Sabiny Pyki.

Wstęp wolny.

Teatr Tańca „Latiga” (na zdjęciach obok) działa od 2009 roku. Od jesieni 2011 roku próby odbywają się w Międzynarodowym Centrum Kształcenia Politechniki Krakowskiej, przy ul. Skarżyńskiego.

„Latiga” założyły trzy tancerki o odmiennym doświadczeniu i warsztacie tanecznym. Wspólnym mianownikiem jest rodzaj wrażliwości muzycznej, skoncentrowanej na rytmie oraz chęć tworzenia tańca, w którym nie opowieść, ale dialog ruchu z dźwiękiem i napięcia odnajdywane między nimi stanowią treść kompozycji tanecznych.

Więcej o zespole na stronie: latiga-teatr.blogspot.com