18 listopada br. odbędą się Wirtualne Branżowe Targi Pracy w ramach projektu PIKAP realizowanego przez Biuro Karier Politechniki Krakowskiej. Cieszące się dużym zainteresowaniem pracodawców i studentów, coroczne Targi Pracy PK nie mogły zostać zorganizowane ze względu na epidemię koronawirusa. Jednak wirtualna propozycja jest równie ciekawa. 
 
 
 
Projekt PIKAP (Programowanie Indywidualnych Kompetencji Absolwentów Politechniki) współfinansowany jest z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER 2014-2020). Przystąpić do niego mogą studenci czterech ostatnich semestrów wszystkich kierunków studiów I i II stopnia, które są realizowane na Politechnice Krakowskiej. Rekrutacja odbywa się w sposób ciągły. – Jednym z głównych założeń projektu jest dokonanie bilansu kompetencji studentek i studentów PK. Wykonujemy testy diagnostyczne dobrane do odpowiednich stanowisk pracy. Każdy uczestnik projektu, który podejdzie do testu, uzyska informację na temat tego, czy kompetencje, które posiada są już na odpowiednim poziomie i czy są adekwatne do stanowiska pracy na które chciałby aplikować – tłumaczy kierownik Biura Karier PK dr Maja Ziętara. 
 
Bilans kompetencji daje możliwość poznania swoich mocnych stron oraz świadomego pokierowania rozwojem osobistym i zawodowym. Od strony praktycznej, polega na wypełnieniu jednego lub kilku testów, na specjalnie do tego zaprojektowanej platformie internetowej. Testy dobierane są indywidualnie w oparciu o rozmowę z doradcą zawodowym. Badanie zakłada kilka scenariuszy, a skorzystać mogą na nim zarówno osoby zdecydowane co do kierunku rozwoju swojej kariery, jak i studenci, którzy jeszcze poszukują pomysłu na idealne dla siebie miejsce pracy. Projekt PIKAP to także szkolenia, których tematyka odpowiada obszarom kompetencyjnym, diagnozowanym podczas indywidualnego doradztwa. W ramach projektu odbywały się też kilkukrotnie branżowe targi pracy. Obecnie cały proces rejestracji oraz konsultacji dokumentów aplikacyjnych i symulacji rozmów przebiega zdalnie. – Serdecznie zapraszamy do udziału w PIKAP. Warto skorzystać z konsultacji z doradcami i dobrze przygotować się do procesów rekrutacyjnych – mówi Maja Ziętara. 
 
Wirtualne Targi Pracy PK odbędą się w środę 18 listopada w godz. 9.00-16.00. Uczestnicy wydarzenia będą mogli porozmawiać za pośrednictwem platformy internetowej z przedstawicielami różnych firm (m.in. Air Liquide Global E&C Solutions Poland S.A., Air Liquide Polska Sp. z o.o., CFE Polska Sp. z o.o., Forglass Sp. z o.o., Mota-Engil Central Europe S.A., Motorola Solutions Systems Polska, Grupa ZUE S.A.), a także sprawdzić aktualne oferty pracy, praktyk i staży. Targi to też świetna okazja, by skonsultować ze specjalistami swoje CV lub wziąć udział w symulacji rozmowy kwalifikacyjnej. 
 
Zgłoszenia do udziału w targach można przesyłać drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Więcej o projekcie PIKAP i targach pracy tutaj
 
 
 
 
 
(bk)