Prezenty o wartości prawie 50 tys. złotych trafią w tym roku do dzieci z małopolskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych w ramach finału 33. edycji akcji „Mikołajki – Studenci Dzieciom”. Pierwsze paczki już zostały wręczone – w piątek 11 grudnia Mikołaje z PK odwiedziły Ośrodek Opiekuńczo-Wychowawczy „Dzieło Pomocy Dzieciom” w Żmiącej/Ujanowicach koło Limanowej.

Wolontariusze akcji Mikołajki - Studenci Dzieciom / fot. Jan ZychStudenci, pracownicy oraz sympatycy akcji mogli w tym roku wesprzeć ją na dwa sposoby. Tradycyjnie odbywała się zbiórka funduszy na prezenty (specjalnie oznakowane puszki zostały umieszczone w budynkach wydziałów Politechniki Krakowskiej). Ponadto, można było przygotować paczkę w grupie koleżeńskiej (studenckiej, pracowniczej) i wysyłać ją lub dostarczyć osobiście do Klubu Kwadrat. Przygotowane przez uczestników paczki zawierały zabawki, środki higieny osobistej oraz artykuły spożywcze. Zainteresowanie akcją oraz ilość dostarczonych paczek były tak duże, że Organizatorzy przedłużyli zbiórkę, aby każdy zdążył dostarczyć przygotowane przez siebie podarunki. Zebrane paczki zostały następnie przepakowane i przygotowane do wręczenia dzieciom.

We wtorek 15 grudnia wolontariusze przewiozą prezenty wynajętym z PK busem do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skawinie, a w piątek 18 grudnia odwiedzą Dom Dziecka w Jasieniu. Wśród placówek, które zostały objęte akcją „Mikołajki – Studenci Dzieciom” znajdzie się także Przedszkole Publiczne „Mały Inżynier” w Krakowie.

Odwiedź stronę akcji „Mikołajki – Studenci Dzieciom” na Facebook'u >>>

(JS)

Na zdjęciu wyżej, wolontariusze akcji „Mikołajki – Studenci Dzieciom” / fot. Jan Zych

Wolontariusze akcji Mikołajki - Studenci Dzieciom / fot. Samorząd Studencki PK Wolontariusze akcji Mikołajki - Studenci Dzieciom / fot. Samorząd Studencki PK Wolontariusze akcji w Ośrodku w Żmiącej / fot. Samorząd Studencki PK