75 lat PK krtki film o sukcesach absolwentw PKJuż 26 marca tegoroczni maturzyści i wszyscy zainteresowani będą mogli lepiej poznać Politechnikę Krakowską oraz jej ofertę dydaktyczną, a także dowiedzieć się, jakie możliwości uczelnia stwarza swoim studentom i absolwentom. Wszystko to w ramach Wirtualnego Dnia Otwartego na PK. Wydarzenie zostanie zorganizowane na Facebooku w godz. 9.30-15.00.
 
Ze względu na pandemię, dzień otwarty uczelni nie mógł odbyć się w formule stacjonarnej. Jednak wirtualna forma wydarzenia będzie równie atrakcyjna. Dla uczestników WDO na PK przygotowaliśmy materiały filmowe i prezentacje dotyczące uczelni i wydziałów, a także spotkania „na żywo” z pracownikami i studentami Politechniki Krakowskiej. Ponadto, zaplanowaliśmy czat (przez całe wydarzenie) z naszymi ekspertami – pracownikami uczelni, którzy udzielą odpowiedzi na pytania internautów. Pytania będzie można też zadawać gościom live chatów. 
 
Jak wziąć udział w wydarzeniu? To proste! Nie tryeba się nigdzie rejestrować. Wystarczy wejść na stronę Wirtualny Dzień Otwarty na PK na Facebooku i przejść w sekcję "dyskusja". To tu będziemy publikować przygotowane materiały, tu pojawią się live'y i tu także będziemy odpowiadać na wszystkie pytania.
 
Wirtualny Dzień Otwarty będzie podzielony na kilka sekcji. W pierwszej z nich pn. „Ludzie PK = Ludzie sukcesu”, uczestnicy poznają perspektywy zawodowe po studiach na Politechnice Krakowskiej, usłyszą też o osiągnięciach naszych studentów i absolwentów. W ramach sekcji „Porozmawiajmy o rekrutacji” przewidujemy m.in. live z przedstawicielką Działu Kształcenia, zaś pracownicy wydziałów odpowiedzą na najczęściej zadawane przez kandydatów pytania. W trakcie WDO będzie również okazja, by dowiedzieć się, jak wygląda życie studenckie na PK. Przybliżą je zaproszeni goście w części „Nie tylko studia”.  
 
Wirtualny Dzień Otwarty na Politechnice Krakowskiej odbędzie się 26 marca w godz. 9.30-15.00 na Facebooku
 
Ze względu na zmieniającą się sytuację epidemiologiczną, niektóre z punktów programu WDO na PK mogą ulec zmianie. 
 
Okazją do zdobycia dodatkowych informacji na temat PK będzie także wydarzenie „Poznaj Polibudę Krakowską”, które 27 marca organizuje Samorząd Studencki. Uczestnicy spotkają się ze studentami za pomocą wirtualnych pokoi, będą mogli posłuchać rozmów z żakami PK, a o godz. 20.00 wziąć zdalnie udział w koncercie – niespodziance. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.30. Szczegóły na: poznajpk.pl.
 
(bk)