POLITECHNIKA KRAKOWSKA IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI

ogłasza konkurs na stanowisko

Dyrektora Technicznego

1. Zakres wykonywanych zadań na stanowisku dotyczy spraw związanych z przygotowaniem, realizacją i odbiorem zadań budowlanych oraz eksploatacją i gospodarką nieruchomościami, a w szczególności:

• nadzór nad pracą podległych jednostek organizacyjnych, m.in. w zakresie stanu budynków i budowli, prawidłowego funkcjonowania urządzeń i instalacji technicznych, dozór terenu, obiektów i majątku PK, dostawy mediów, gospodarki odpadami, racjonalnego wykorzystania bazy lokalowej;
  • przygotowaniem materiałów przetargowych zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych;
  • zapewnienie zaopatrzenia w aparaturę oraz środki trwałe i materiały, obsługi transportowej PK, utrzymanie porządku i czystości na PK.

2. Niezbędne wymagania:

• wykształcenie: wyższe techniczne (preferowane: techniczne w branży budowlanej lub architektonicznej);
  • posiadanie uprawnień budowlanych do kierowania i nadzorowania prac budowlanych lub projektowe w branży architektura lub konstrukcja;
  • staż pracy (udokumentowany świadectwami pracy): minimum 6 lat w tym minimum 3 lata staży pracy na stanowisku kierowniczym lub samodzielnym w wykonawstwie lub biurze projektów;
  • doświadczenie zawodowe na pokrewnym stanowisku: wymagane minimum 3 lata;
  • znajomość języków obcych: język angielski w stopniu komunikatywnym;
  • niezbędne umiejętności lub kwalifikacje zawodowe:
    • umiejętność organizacji pracy i kierowania zespołem pracowników,
    • doświadczenie we współpracy z organami rządowymi i samorządowymi,
    • myślenie strategiczne i zdolności menedżerskie,
    • operatywność, komunikatywność i dyspozycyjność.
    • nienaganna postawa etyczna.

3. Dodatkowe wymagania:

• znajomość procedur przetargowych zgodnie z Ustawą Prawo zamówień publicznych;
  • znajomość zagadnień z zakresu gospodarki nieruchomościami;
  • znajomość zagadnień z zakresu gospodarki materiałowej i magazynowej oraz obsługi transportowej;
  • znajomość zagadnień przepisów bhp, bezpieczeństwa p.poż i obrony cywilnej,;
  • wiedza i doświadczenie w pozyskiwaniu oraz rozliczaniu funduszy przeznaczonych na dofinansowanie inwestycji (MEiN, PFRON, NFOŚiGW, fundusze strukturalne);
  • znajomość podstaw prawnych funkcjonowania publicznych uczelni oraz obowiązujących zasad ekonomiczno-finansowych i przepisów, dot. jednostek sektora finansów publicznych.

4. Wymagane dokumenty:

• szczegółowe CV (z uwzględnieniem przebiegu dotychczasowego zatrudnienia);
  • list motywacyjny;
  • kserokopie dokumentów poświadczających wykształcenie;
  • kserokopie zaświadczeń o ukończonych kursach i szkoleniach;
  • kserokopie innych dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje, doświadczenie zawodowe, nabyte umiejętności;
  • referencje od poprzednich pracodawców;
  • aktualne zaświadczenie o niekaralności z kartoteki karnej Krajowego Rejestru Karnego (wydane nie później niż 30 dni przed złożeniem dokumentów).

Wymagane dokumenty należy składać w Dziale Spraw Osobowych i Socjalnych, przy ul. Warszawskiej 24, pok. 137 w budynku Wydziału Inżynierii Lądowej w godz. 9.00-13.00 w terminie do 14.05.2021 r.

Teczka z dokumentami powinna zawierać dopisek: Dotyczy konkursu na stanowisko Dyrektora Technicznego.

Politechnika Krakowska zastrzega sobie możliwość kontaktu jedynie z wybranymi kandydatami oraz prawo do powiadomienia o podjęciu decyzji w sprawie obsadzenia stanowiska jedynie wybranego kandydata.

Złożone dokumenty można będzie odebrać w Dziale Spraw Osobowych i Socjalnych przy ul. Warszawskiej 24 w pok. 137 w dniach 07.06.2021 r. do 18.06.2021 r. Dokumenty, które nie zostaną odebrane w tym terminie, ulegną komisyjnemu zniszczeniu.