Pomnik Kościuszki na dziedzińcu kampusu głównego Politechniki Krakowskiej23 kwietnia odbędzie się finał IX edycji ogólnopolskiego konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Politechnika Krakowska. 
 
Do finału konkursu wiedzy na temat patrona PK zakwalifikowało się dziesięcioro najlepszych uczestników I etapu – pięcioro uczniów (Karolina Krańska z VII Liceum Ogólnokształcącego im. Zofii Nałkowskiej w Krakowie; Aleksandra Krakowska z III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Tarnowie; Adrian Mazik z Zespołu Szkół w Krzepicach; Marcel Tomalski z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim; Błażej Koziełek z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim) i pięcioro studentów (Dominik Ryś z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu; Paweł Zyglewski z Politechniki Gdańskiej; Mateusz Słupiński z Uniwersytetu Szczecińskiego; Piotr Tomasik z Politechniki Krakowskiej; Kamil Wiatr z Politechniki Krakowskiej). 
 
Ze względu na trudną sytuację związaną z pandemią, finał konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz” odbędzie się zdalnie w formie testu on-line. Uczestnicy II etapu odpowiedzą na 30 pytań zamkniętych w wyznaczonym czasie, który wynosi 15 minut. Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe. Troje najlepszych uczniów otrzyma też dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym na studia I stopnia na Politechnice Krakowskiej.
 
Strona internetowa konkursu: kosciuszko.pk.edu.pl.
(bk)
 
Fot. Jan Zych