Projekt WND-POWR.03.01.00-00-T093/18-00 realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 i współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Głównym celem projektu jest rozwój wiedzy i kompetencji w zakresie nauk technicznych i ścisłych oraz kreatywnego myślenia, współpracy w grupie i myślenia problemowego oraz innowacyjnego. Dzieci i młodzież biorą udział w zająciach dodatkowych z matematyki, fizyki, robotyki i architektury. Jedną z atrakcyjnych form interdyscyplinarnych zajęć jest np. gra strategiczna, która łączy historię Twierdzy Kraków z umiejętnościami logicznego myślenia - uczestnicy rozwiązują zagadki, z elementami rywalizacji w postaci escape roomów i rozszerzonej rzeczywistości).

Projekt skierowany jest do uczniów klas 6-8 szkół podstawowych. Projekt promuje aktywność kół naukowych, samodzielną pracę uczniów pod opieką pracowników Politechniki Krakowskiej, rozwój kompetencji społecznych i zdobywanie nowej wiedzy. Ponadto oferta edukacyjna w projekcie skierowana jest także do nauczycieli szkół podstawowych, którzy chcą poszerzyć swoją  wiedzę merytoryczną i doświadczenie dydaktyczne z wyżej wymienionych przedmiotów. W ramach zadań projektowych współpracujemy ze szkołami z województwa małopolskiego i podkarpackiego.

Wartość projektu: 875 027,50 PLN

Dofinansowanie projektu: 875 027,50 PLN