1. Umożliwiając przyspieszenie i usprawnienie procesu szczepień przeciwko COVID-19 oraz w związku z zainteresowaniem wykazanym poprzez przeprowadzoną ankietę dostępną poprzez Wirtualne Kadry, Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki organizować będzie szczepienia dla pracowników w wyznaczonym przez władze uczelni miejscu.
 2. Zobowiązuje się Kierowników jednostek do wyznaczenia pracownika administracji, który sporządzi listę/wykaz pracowników chętnych do szczepienia. Listę/wykaz należy przygotować zgodnie z załączonym wzorem (załącznik nr 1).
 3. Sporządzone listy/wykazy/zestawienia należy przekazać drogą elektroniczną (w wersji edytowalnej) do Uczelnianego Koordynatora szczepień Pani lic. Anny Wiśniewskiej na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. najpóźniej do dnia 19 maja 2021 r. oraz przekazać w wersji papierowej.
 4. Szczepienia będą wykonywane przez Scanmed S.A. – Oddział Kraków.
 5. Na terenie Politechniki Krakowskiej będzie przygotowany jeden punkt szczepień w Hali Sportowej, Al. Jana Pawła II 37, 31-864 Kraków.
 6. Terminy szczepień będą ustalone po uzyskaniu informacji z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Szczepienia rozpoczną się prawdopodobnie od 1 czerwca 2021 i potrwają do 6 czerwca 2021 r.
  Termin szczepienia oraz rodzaj szczepionki (najprawdopodobniej typu mRNA) są uzależnione od dostępności szczepionek. Druga dawka szczepionki będzie podana za około 5 tygodni po pierwszej.
  Pracownik, który zgłosił chęć szczepienia jest zobowiązany do zgłoszenia się w wyznaczonym terminie, który zostanie przekazany przez pracownika administracji o którym mowa w pkt. 2 niniejszego komunikatu z uwzględnieniem poniższych reguł:
  1) jeżeli uprzednio umówiony termin (ustalony w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19) wypada wcześniej niż data wyznaczona do przeprowadzenia szczepień w zakładzie pracy, pracownik jest szczepiony w punkcie szczepień zgodnie z zapisem (nie szczepi się w zakładzie pracy).
  2) jeżeli uprzednio umówiony termin wypada później niż data wyznaczona do przeprowadzenia szczepień, zostanie on automatycznie anulowany w momencie wystawienia elektronicznej karty szczepień (pracownik szczepi się w zakładzie pracy)
 7. Wytyczne dla pracowników przed przystąpieniem do szczepienia:
  1) Przed udaniem się na szczepienie pracownicy powinni wydrukować i wypełnić „Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych” (załącznik nr 2), „Kwestionariusz wywiadu przed szczepieniem” (załącznik nr 3) oraz zapoznać się z Informacją dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych
  (załącznik nr 4).
  2) Szczepieni pracownicy muszą mieć osłonięte maseczką usta i nos.
  3) Wskazane jest aby pracownicy byli ubrani w koszulki z krótkim rękawem w celu zapewnienia sprawności szczepień.