Trwają szczepienia przeciw COVID-19 realizowane w ramach Narodowego Programu Szczepień. Od 10 maja br. mogą się na nie rejestrować się wszystkie zainteresowane osoby. Akcji szczepień towarzyszy kampania #SzczepimySię do której przyłącza się Politechnika Krakowska. Uczelnia zachęca wszystkich studentów, a także pracowników do skorzystania z możliwości przyjęcia szczepionki. 
 
Do 19 maja studenci PK (za pośrednictwem Samorządu Studenckiego) oraz pracownicy uczelni mogli zgłaszać chęć zaszczepienia się w punkcie, który na początku czerwca zostanie zorganizowany przez uczelnię. Będzie to dodatkowe ułatwienie, ale nie jedyne rozwiązanie, by zabezpieczyć się przed koronawirusem. 
 
Szczepionka dobrowolna i darmowa
 
Od 10 maja Ministerstwo Zdrowia uruchomiło możliwość rejestracji na szczepienia dla wszystkich zainteresowanych. Zapisu można dokonać na kilka sposobów: 
  • za pomocą całodobowej i bezpłatnej infolinii pod numerem tel. 989

  • elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na portalu pacjent.gov.pl

  • przez SMS o treści SzczepimySie, który należy wysłać na numer: 664 908 556 lub 880 333 333

  • bezpośrednio w punkcie szczepień (najlepiej telefonicznie)
    Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień
 
Do kampanii promującej szczepienia dołączyli ostatnio znani sportowcy i aktorzy. Przekonują, że warto poddać się szczepieniu, aby zwiększyć nasze bezpieczeństwo, a tym samym przyspieszyć powrót do normalności. Pandemia mocno dała się we znaki wszystkim, również środowisku akademickiemu. Puste kampusy i sale wykładowe, zdalne nauczanie, niemożność korzystania z życia studenckiego. Mamy nadzieję, że wkrótce takie obrazki przejdą do historii. Jednym z elementów powstrzymania pandemii są szczepienia prowadzone w Polsce i na świecie. 
 
Szczegóły rejestracji na szczepienia i informacje na temat Narodowego Programu Szczepień dostępne są na stronie: www.gov.pl/szczepimysie