Zła pogoda, kontuzje oraz naprawdę silna konkurencja nie przeszkodziła lekkoatletom reprezentującym Politechnikę Krakowską podczas Akademickich Mistrzostw Polski, które w dniach 20-23 maja odbyły się w Bielsku-Białej, na zdobycie worka medali. Drużyna z PK wywalczyła III miejsce w klasyfikacji Uczelni Technicznych.

amp1Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce stały na bardzo wysokim poziomie. Startowali w nich zawodowi sportowcy, którzy będą uczestniczyć wkrótce w igrzyskach w Tokio (niektórzy podczas AMP wypełnili olimpijskie minima!). Politechnikę Krakowską reprezentowała liczna grupa zawodniczek i zawodników – 13 pań i 27 panów.

Nasi reprezentanci przystępowali do rywalizacji jako obrońcy tytułu Akademickich Wicemistrzów Polski. Mimo, że kilka dni przez zawodami drużyna została mocno osłabiona przez kontuzje oraz problemy zdrowotne, to jednak walka o każdy centymetr i każdą sekundę przełożyła się na worek medali. Uważam to za ogromny sukces, a do powtórzenia zeszłorocznego brakło niewiele – mówi Krzysztof Pszczółka, szef ekipy i przewodniczący Parlamentu Samorządu Studenckiego PK.

Drużyna Politechniki Krakowskiej zdobyła brązowy medal w klasyfikacji Uczelni Technicznych. Uplasowała się również tuż za podium w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski.

Medale dla PK wywalczyli :

• Monika Małek – II miejsce w biegu na 800 m w kategorii Uczelnie Techniczne

• Filip Kostkiewicz – III miejsce w skoku wzwyż w klasyfikacji generalnej AMP (jednocześnie I miejsce w kategorii Uczelnie Techniczne, II miejsce w kategorii Klubów AZS)