28 czerwca ruszyła rejestracja kandydatów na studia II stopnia na Politechnice Krakowskiej. Rekrutacja prowadzona na studia zaczynające się w semestrze zimowym roku akademickiego 2021/2022 zakończy się we wrześniu. Absolwenci studiów I stopnia mogą się rejestrować na kierunki: architektura krajobrazu w języku angielskim, informatyka, informatyka w języku angielskim, matematyka, elektrotechnika i automatyka, budownictwo, transport, fizyka techniczna (specjalność Modelowanie Komputerowe - ang.), inżynieria materiałowa, energetyka i inżynieria środowiska.

 

 

Absolwenci studiów I stopnia na kampusie uczelniRozwinięcie kompetencji zawodowych, umiejętności specjalistycznych i organizacyjnych, to tylko niektóre z korzyści studiów II stopnia, jakie wymieniają absolwenci studiów magisterskich na Politechnice Krakowskiej. Dzięki możliwościom poszerzenia wiedzy zdobytej na studiach inżynierskich, absolwenci Politechniki Krakowskiej doskonale radzą sobie na rynku pracy. Badania uczelnianego Biura Karier pokazują, że ukończenie studiów II stopnia sprzyja znalezieniu pracy w zawodzie. Wśród absolwentów studiów magisterskich na PK aż 93,3 proc. pracuje, z czego 67 proc. znalazło pracę jeszcze przed obroną dyplomu. Dodatkowo, ukończenie studiów II stopnia pomaga znaleźć pracę zgodną z wykształceniem i korzystnie wpływa na zarobki – wynagrodzenia osób posiadających tytuł magistra są średnio o 500 zł wyższe niż osób legitymujących się tytułem inżyniera.

 

Szeroko zakrojona współpraca Politechniki Krakowskiej z czołowymi firmami (m.in. Grupa Azoty, PKP PLK, NEWAG, Nokia, MAN, Astor, Siemens) daje szansę na zdobycie doświadczenia zawodowego. Wielu studentów po odbyciu praktyk i staży – często płatnych – znajduje w tych firmach zatrudnienie.

 

Do dyspozycji studentów Politechniki Krakowskiej pozostają doskonale wyposażone laboratoria i infrastruktura badawcza, w których mogą rozwijać swoje pomysły, takie jak m.in. elektroniczna proteza ręki. Jej twórczyni – Agnieszka Tkaczyk z inżynierii biomedycznej – zwyciężyła w kategorii „Studencki projekt roku” konkursu „Pro Juvenes”, organizowanego przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, a także została laureatką 14. edycji konkursu „Kraków bez barier”.


Aktywni naukowo studenci mogą liczyć na finansowe wsparcie w ramach programu stypendialnego Politechniki Krakowskiej, realizowanego z Własnego Funduszu Stypendialnego. W roku akademickim 2020/21 do studentów i doktorantów PK trafiło aż 200 tys. zł w uznaniu za wybitne osiągnięcia badawcze, projektowe i publikacyjne.

 

Rekrutacja na studia II stopnia rozpoczynające się w semestrze zimowym odbywa się tylko na niektórych wydziałach Politechniki Krakowskiej. Kandydaci mogą dokonać rejestracji w Systemie Rekrutacyjnym do 14 września br. (na kierunki prowadzone na Wydziale Architektury do 12 września). Postępowanie kwalifikacyjne (poza WA) zostanie przeprowadzone pomiędzy 15 a 16 września. Ogłoszenie list osób zakwalifikowanych do wpisu na listę studentów nastąpi 17 września. Wpisu będzie można dokonać od 17-22 września.


Kandydaci na studia na kierunek architektura krajobrazu w języku angielskim będą musieli złożyć swoje portfolio w wersji elektronicznej w dniach 2-13 września. Postępowanie kwalifikacyjne oraz test kompetencyjny z języka angielskiego odbędą się 16 września. Ogłoszenie list osób zakwalifikowanych do wpisu na listę studentów zaplanowano na 17 września. Wpis na studia będzie możliwy od 20 do 23 września (do godz. 15.00).

 

Wszystkie niezbędne informacje o kierunkach studiów, harmonogramach, dokumentach itp. znajdują się na stronie Portalu Rekrutacyjnego uczelni. Kandydaci mogą przesyłać swoje pytania na adresy e-mail Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych oraz na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub do Działu Promocji za pośrednictwem Messengera.

 

(JS)

 

 

Fot. Jan Zych