Od 30 sierpnia odbywa się obóz integracyjny dla nowych studentów Politechniki Krakowskiej – „Adapciak PK”. Wśród atrakcji przygotowanych przez Samorząd Studencki PK są m.in. szkolenia żeglarskie i rejsy po Jeziorze Żywieckim. 

 

Ponieważ – z uwagi na pandemię koronawirusa – w 2020 r. obóz się nie odbył, Samorząd Studencki PK, który jest organizatorem „Adapciaka”, w tym roku postanowił zorganizować dwa turnusy. Pierwszy z nich, który potrwa do 4 września, przeznaczony jest dla osób, które zostały przyjęte na studia w tym roku. Drugi turnus, zaplanowany w terminie od 7 do 12 września br., przeznaczony jest dla studentów kończących pierwszy rok studiów.

 Na zdjęciu mężczyzna przy ramieniu robota. W tle kilka osób w maseczkach - uczestnicy Adapciaka, a także prof. Ksenia Ostrowska.   Na zdjęciu osoby w kurtkach i maseczkach - goście w laboratorium Wydziału Mechanicznego  Na zdjęciu młodzi mężczyźni i kobiety siedzą przy stołach w Sali Senackiej PK i z uwagą słuchają osoby mówiącej. Jest nią rektor PK prof. Andrzej Białkiewicz, który stoi przy stole prezydialnym.    

Na zdjęciu spora grupa osób stoi przy popiersiu Tadeusza Kościuszki na głównym kampusie uczelni. Są to uczestnicy Adapciaka. Pomiędzy nimi w środku rektor PK prof. Andrzej Białkiewicz.  

 „Adapciak 2021”: zwiedzanie laboratoriów PK i spotkanie z władzami uczelni / fot. Jan Zych

 

 

„Adapciak” to okazja do spotkania z władzami uczelni, poznania jej kampusów, a także – dzięki udziałowi w grze miejskiej – Krakowa. W planie wydarzenia przewidziany jest także wyjazd do Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego PK nad Jeziorem Żywieckim.

 


Więcej informacji na: adapciak.pk.edu.pl

 


Wydarzenia na Facebooku:

 

 

(JS)