POLITECHNIKA KRAKOWSKA IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI

Rodzaj umowy o pracę: na czas określony 24 miesięcy
Reprezentowana dyscyplina naukowa: matematyka

1. Niezbędne wymagania:

• posiadanie stopnia naukowego doktora w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych, dyscyplina matematyka;
  • posiadanie znaczącego dorobku naukowego;
  • udział w projektach badawczych pozyskiwanych w trybie konkursów krajowych lub zagranicznych
  • udokumentowane publikacjami naukowymi osiągnięcia w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych;
  • wskazanie, że Politechnika Krakowska będzie podstawowym miejscem pracy.

2. Dodatkowe wymagania:

• doświadczenie naukowo-badawcze, dydaktyczne lub praktyczne w zakresie: statystyki matematycznej, równań regresji, analizy danych;
  • doskonałe umiejętności dydaktyczne potwierdzone opiniami;
  • umiejętność stosowania metod komputerowych w dydaktyce;
  • bardzo dobra znajomość programu R;
  • mile widziane certyfikaty dydaktyczne;
  • biegła znajomość języka polskiego w mowie i piśmie oraz znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym prowadzenie pracy naukowej i zajęć dydaktycznych;
  • dobrze widziane doświadczenie zawodowe w środowisku gospodarczym.

3. Zakres wykonywanych zadań na stanowisku:

• prowadzenie zajęć dydaktycznych i konsultacji ze studentami w wymiarze zgodnym z Regulaminem pracy PK;
  • aktywne uczestnictwo w pracach naukowych jednostki;
  • udział w seminariach naukowych i dydaktycznych;
  • aktywne uczestnictwo w pracach organizacyjnych jednostki;
  • inne prace zlecone przez bezpośredniego przełożonego;
  • udział w proponowanych szkoleniach służących rozwojowi zawodowemu;
  • składanie wniosków o finansowanie projektów badawczych pozyskiwanych w trybie konkursów.

4. Wymagane dokumenty:

• podanie do Rektora;
  • szczegółowe CV (z uwzględnieniem przebiegu dotychczasowego zatrudnienia);
  • kserokopie dokumentów poświadczających wykształcenie;
  • kserokopie innych dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje lub nabyte umiejętności;
  • autoreferat;
  • zaświadczenie o ukończeniu kursu pedagogicznego lub oświadczenie o uzupełnieniu go w pierwszym roku zatrudnienia;
  • dokument potwierdzający znajomość języka angielskiego, a w przypadku obcokrajowców dokument potwierdzający znajomość języka polskiego.

Zatrudnienie nastąpi po przeprowadzeniu postępowania konkursowego polegającego na:

• analizie złożonej dokumentacji;
  • przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych;
  • wysłuchaniu wygłoszonego referatu

Wymagane dokumenty należy składać w: Biurze Dziekana Wydziału Informatyki i Telekomunikacji przy ul. Warszawskiej 24, 31 -155 Kraków, budynek Wydziału Architektury (lewy parter) tel. 12 628 31 58 w godzinach od 9.00 do 13.00.

Teczka z dokumentami powinna zawierać dopisek: Dotyczy konkursu na stanowisko adiunkta w grupie pracowników dydaktycznych lub należy przesłać w formie skanów na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dokumenty należy złożyć w terminie do 19.09.2021 r.

Termin rozstrzygnięcia konkursu: 21.09.2021 r.

Politechnika Krakowska zastrzega sobie możliwość kontaktu z kandydatami, których aplikacje spełniły niezbędne wymagania oraz zostały najwyżej ocenione przez Wydziałową Komisję Konkursową. Informacja o wynikach konkursu zostanie opublikowana na stronie BIP Politechniki Krakowskiej oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Złożone dokumenty można będzie odebrać w Biurze Dziekana Wydziału Informatyki i Telekomunikacji w dniach 01-29.10.2021 r. Dokumenty, które nie zostaną odebrane w tym terminie, ulegną komisyjnemu zniszczeniu.