25 października poznaliśmy laureatów 22. edycji ogólnopolskiej Akademickiej Nagrody za najlepszą pracę dyplomową roku „Architektura Betonowa”. Uroczystość ogłoszenia wyników miała charakter hybrydowy. Odbywała się – w ograniczonym gronie – w czytelni Galerii „GIL” na kampusie głównym Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24, a zainteresowane osoby mogły w niej uczestniczyć również za pośrednictwem aplikacji Zoom.
 Laureaci Konkursu Architektura Betonowa
Zainicjowany w 2000 r. konkurs „Architektura Betonowa” jest efektem współpracy Katedry Projektowania Architektonicznego Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Stowarzyszenia Producentów Cementu. W tym roku na konkurs wpłynęło 20 prac dyplomowych studentów wydziałów architektury z całej Polski. Decyzją jury, nagrody główne i wyróżnienia otrzymali:

Nagrody

Apolonia Slesarow z Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, autorka pracy pt. „Way station: Asylum for single Mother with Child / Przystanek: Azyl samotnej matki z dzieckiem”
(promotorka: dr inż. arch. Ada Kwiatkowska)

Estera Cłapińska z Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej, autorka pracy pt. „Ascetyzm formy jako źródło odnowy – Termy na Kanale Mazurskim”
(promotor: dr hab. inż. arch. Bartosz Hunger, prof. PŁ)

Jakub Kozera z Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, autor pracy pt. „Rewaloryzacja przestrzeni publicznych Bytomia. Projekt ośrodka kultury żydowskiej na Placu Grunwaldzkim”
(promotor: dr inż. arch. Jerzy Wojewódka, prof. PŚ)
 Prace wyroznione

Wyróżnienia

Zuzanna Dzięgielewska z Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej, autorka pracy pt. „Trinity – Memorium Ostatniej Próby Nuklearnej”