Drukuj
 
 
Plakat WykladyPolitechnika Krakowska bierze udział w międzynarodowym projekcie „The ShanghAI Lectures 2021”, oferującym wszystkim zainteresowanym bezpłatne, zdalne wykłady na temat sztucznej inteligencji i robotyki. Cykl obejmuje osiem spotkań, które odbywają się co tydzień w czwartek, w godz. 9.00-11.00. 
 
Obecnie projekt „The ShanghAI Lectures” wspierają – poza PK – Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Warszawski, Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Humboldtów w Berlinie, University of Tasmania w australijskim Launceston, Uniwersytet Osakijski (Japonia), Uniwersytet Karola III w Madrycie, University College Dublin, Russian State University for the Humanities w Moskwie oraz chińskie uczelnie: Shanghai Jiao Tong University, Northwestern Polytechnical University (Xian). Projekt na Politechnice Krakowskiej koordynuje dr Krzysztof Pomorski z Katedry Informatyki Wydziału Informatyki i Telekomunikacji. Wykłady współorganizuje – podobnie jak w ub. roku – Łukasz Pluszyński, student I stopnia kierunku informatyka
 
W wykładach w języku angielskim, dotyczących sztucznej inteligencji można uczestniczyć za pośrednictwem aplikacji Zoom (link do spotkania). 
 
Program wykładów: https://shanghai-lectures.github.io/programme/