Drukuj
 
 
Zaduszki PK6 listopada o godz. 12.00 w Bazylice św. Floriana przy ul. Warszawskiej 1 odbędą się IX Zaduszki Politechniki Krakowskiej organizowane przez Koło Seniorów Stowarzyszenia Wychowanków PK i Uniwersytet Trzeciego Wieku we współpracy z Samorządem Studenckim. Ze względu na pandemię, nie odbędzie się Marsz Pamięci. 
 
Zgodnie z tradycją Zaduszek PK, na ponad 100 grobach osób związanych z uczelnią (m.in. na cmentarzach: Rakowickim, Salwatorskim i Podgórskim), umieszczone zostały znaki pamięci. Msza św. w intencji zmarłych: rektorów, dziekanów, pracowników naukowych, pracowników administracji, studentów, Złotych Wychowanków, słuchaczy UTW, zostanie odprawiona 6 listopada w Bazylice św. Floriana. 8 zniczy ustawionych przed ołtarzem będzie symbolizować zmarłych ze wszystkich wydziałów uczelni. Uczestnicy wydarzenia w sposób szczególny uczczą pamięć zmarłego w styczniu br. prof. Józefa Nizioła, rektora Politechniki Krakowskiej w kadencjach: 1990-1993 i 1993-1996, a także – w rocznicę Sonderaktion Krakau – prof. Izydora Stella-Sawickiego. 
 
Wydarzenie będzie transmitowane on-line za pośrednictwem strony: swflorian.net
 
Organizatorzy zachęcają do zapoznania się z publikacjami przygotowanymi z okazji poprzednich edycji Zaduszek PK (do pobrania w Repozytorium PK). 
 
IX Zaduszki Politechniki Krakowskiej odbędą się pod patronatem honorowym rektora uczelni prof. dr. hab. inż. arch. Andrzeja Białkiewicza.