konkurs2021 PLAKAT 1024x1448Studenci Politechniki Krakowskiej mają po raz kolejny szansę na zdobycie finansowego wsparcia dla swoich projektów naukowych. Do 30 listopada br. można przesyłać zgłoszenia w kolejnej edycji konkursu organizowanego przez FutureLab PK – jednostkę uczelni do której zadań należy m.in. wspieranie i promowanie działalności naukowo-projektowej studentów PK, koordynacja działań związanych z organizacją studenckich grup projektowych, współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym. 
 
Zgłoszeń do „Konkursu na projekty studenckie” mogą dokonywać studenci Politechniki Krakowskiej (ze wszystkich wydziałów, kierunków i roczników) wraz z opiekunem merytorycznym – pracownikiem technicznym, dydaktycznym, naukowo-dydaktycznym lub naukowym z PK. Formularz zgłoszeniowy należy dostarczyć: 
 
- jako skan plus edytowalny plik wniosku pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; organizatorzy proszą o przesłanie skanu formularza z podpisami w formie pliku .pdf oraz edytowalnego pliku w formacie .doc / .docx

lub

- osobiście w Kancelarii PK przy ul. Warszawskiej 24

lub

- pocztą tradycyjną na adres korespondencyjny: ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków.
 
Do formularza zgłoszeniowego trzeba dołączyć harmonogram realizacji projektu wraz z preliminarzem wydatków. W przypadku składania dokumentów w wersji papierowej preliminarz wydatków należy przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 
Przy ocenie zgłoszonych projektów Rada Naukowa FutureLab uwzględni przede wszystkim: zdefiniowany cel projektu, studium wykonalności i możliwość praktycznego wykorzystania jego wyników; innowacyjność, oryginalność pracy, nowatorskie podejście do zagadnienia; zakres przeprowadzonego projektu i przyjętą metodologię. 
 
Dofinansowanie przyznane laureatom konkursu może zostać przeznaczone na zakup materiałów zużywalnych i eksploatacyjnych, wyjazdy studyjne, szkolenia i warsztaty, zakup lub wynajem aparatury badawczej, dodatkowe prace zlecone niezbędne do realizacji zadań projektu, zakup oprogramowania i wszystkich innych elementów prowadzących do uzyskania tzw. twardych efektów. Zwycięskie grupy otrzymają także opiekę mentorów uczelnianych i ekspertów z otoczenia biznesowego, a ponadto pomoc w działaniach promocyjno-marketingowych swojego projektu.
 
Regulamin konkursu na projekty studenckie, formularz zgłoszeniowy, harmonogram realizacji projektu wraz z preliminarzem wydatków oraz wszystkie niezbędne informacje na stronie internetowej: futurelab.pk.edu.pl.