Dwie inicjatywy z Politechniki Krakowskiej – „Akademia e-Learningu” oraz akcja „Mikołajki – Stduenci Dzieciom” – znalazły się w finale konkursu ProJuvenes organizowanym przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Teraz o zwycięstwie zdecydują internauci. Głosowanie odbywa się poprzez stronę internetową i trwa do 14.11.2020 r. do 21:00.

 

Grafika promująca projekty z Politechniki Krakowskiej. Na czarnym tle złote logo konkursu oraz jego nazwa. Pod spodem białymi literami napis zachęcający do głosowania na projekty z PK.

 

 

„Akademia e-Learningu” to konferencja, która odbyła się zdalnie 18 maja 2021 r. Jej celem było udoskonalenie kształcenia zdalnego, zarówno pod względem technologii informacyjno-komunikacyjnych, nowoczesnych narzędzi oraz metodyki nauczania. Uczestnicy spotkania zastanawiali się nad wykorzystaniem aktualnych doświadczeń w rozwoju e-learningu, skutecznym budowniem warsztatu pracy nauczania zdalnego oraz sposobami weryfikacji efektów takiego uczenia się. W trakcie spotkania odbyły się debaty, warsztaty, prelekcje, spotkania z firmami technologicznymi oraz panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli różnych środowisk. Jednym z organizatorów wydarzenia był Samorząd Studencki Politechniki Krakowskiej.

 

„Studenci Dzieciom – Mikołajki” są organizowane przez Samorząd Studencki PK i Radę Osiedla Domów Studenckich PK od 1987 roku. Wtedy to mieszkańcy akademików przy ul. Skarżyńskiego po raz pierwszy przygotowali prezenty mikołajkowe dla dzieci swoich kolegów i koleżanek z akademika „Rumcajs”. Do historii przeszła 30. edycja akcji w 2017 r. – studentom udało się wtedy zebrać rekordową sumę ponad 52 tysięcy zł. Tegoroczna akcja rusza 15 listopada. 

 

Nagrody „ProJuvenes” to inicjatywa Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej organizowana od 2013 r. Celem konkursu jest promowanie aktywnych studentów i ich inicjatyw. Projekt „Akademia e-Learningu” został nominowany w kategorii „Studia na lepsze”, a „Studenci Dzieciom – Mikołajki” w kategorii „Inicjatywy społeczne”.

 

Głosowanie na projekty trwa do niedzieli 14.11.2019 do godziny 21:00. Głosować można codziennie za pośrednictwem strony internetowej: GŁOSOWANIE >>>

 

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.