Plakat Dni Jana Pawła II„Ku pojednaniu” – pod takim hasłem odbywają się w tym tygodniu XVI Dni Jana Pawła II. W ramach wydarzenia Politechnika Krakowska zorganizowała ogólnopolski konkurs fotograficzny. Zwycięzców poznamy 18 listopada.

Celem Dni Jana Pawła II jest popularyzacja dziedzictwa Ojca Świętego. W wydarzenie zaangażowane są szkoły wyższe z Krakowa. W ramach Dni JP II – oprócz konkursu fotograficznego – odbywają się zwykle wykłady, debaty, konferencje, sesje naukowe, koncerty i konkurs literacki. Hasłami poprzednich edycji były m.in.: „Niepodległość”, „Prawa człowieka i prawa narodów”, „Miłosierdzie”, „Świętość”, „Nadzieja”, „Uniwersytet”.

Ogólnopolski konkurs, który zorganizowała Politechnika Krakowska, skierowany był zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów fotografii. Uczestnicy mogli przesłać maksymalnie cztery prace (format minimum 30x40 cm) lub zwarte tematycznie cykle (do czterech zdjęć). Fotografie oceniło jury w składzie: dr hab. inż. arch. Tomasz Kapecki, prof. PK (przewodniczący jury, prorektor ds. ogólnych PK), mgr sztuki Ewa Deskur-Kalinowska (Dział Promocji PK), mgr inż. Jan Zych (art. fot., członek Związku Polskich Artystów Fotografików), mgr Danuta Zajda (sekretarz jury, Dział Promocji PK). Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody finansowe w wysokości: 1500 zł (I nagroda), 1200 zł (II nagroda) i 1000 zł (III nagroda).

Wręczenie nagród tegorocznym laureatom konkursu nastąpi 18 listopada po mszy św. w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II Wielkiego (godz. 17.00). Tego samego dnia o godz. 18.00 Politechnika Krakowska udostępni za pośrednictwem swojej strony internetowej pod adresem pk.edu.pl pokonkursową wystawę uczestników.

(bk)