Od 2 listopada br. wszystkie pełnoletnie, w pełni zaszczepione przeciw COVID-19 osoby, które ostatnią dawkę preparatu przyjęły co najmniej 6 miesięcy temu, mogą otrzymać przypominającą dawkę szczepionki mRNA.


Przepustką do szczepienia jest e-skierowanie. W większości przypadków dla osób, które mogą zapisywać się na szczepienie jest ono generowane automatycznie.


Jak zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19?

  • dzwoniąc na infolinię 989,
  • poprzez stronę www.pacjent.gov.pl
  • wysyłając SMS o treści SzczepimySie na numer 880 333 333,
  • zapisując się bezpośrednio w punkcie szczepień (najlepiej telefonicznie).

 

Studenci i pracownicy Politechniki Krakowskiej, również obcokrajowcy, mogą się zaszczepić przeciw COVID-19 – nie tylko trzecią dawką, ale też pierwszą i drugą – w punkcie Scanmed. Szczepienia odbywają się od poniedziałku do piątku, w godzinach 15.00-17.30 (codziennie dostępne są terminy dla 30 osób). Szczepienia są wykonywane szczepionką firmy Pfizer-BioNTech (Comirnaty). Osoby zapisane na szczepienie proszone są o zabranie na wizytę dowodu tożsamości. Rejestracji można dokonać poprzez stronę www.pacjent.gov.pl lub dzwoniąc na infolinię przychodni: tel. 12 629 88 00.


Należy wskazać punkt :

Punkt Szczepień Populacyjny
ul. Armii Krajowej 5
30-150 Kraków

 

Ważne! Osoby, które w czasie pierwotnego szczepienia przyjęły inną szczepionkę, mogą przyjąć preparat firmy Pfizer-BioNTech jako dawkę przypominającą.