Drukuj
 
 
Od 15 listopada do 3 grudnia trwa 34. edycja akcji „Mikołajki – Studenci Dzieciom”, organizowanej przez Samorząd Studencki Politechniki Krakowskiej i Radę Osiedla Domów Studenckich PK. W przedsięwzięcie zaangażowało się ponad 50 studenckich wolontariuszy. Koordynatorką akcji jest Amelia Kwiecińska. Żacy z PK zbierają fundusze na zakup prezentów dla ponad 160 podopiecznych z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych z Krakowa i okolic. Paczkę można też przygotować samemu lub wspólnie z innymi studentami i pracownikami.
 
Ośrodki opiekuńczo-wychowawcze zgłosiły politechnicznym wolontariuszom zapotrzebowanie na zabawki, sprzęty i produkty spożywcze z długim terminem ważności. Podopieczni czekają przede wszystkim na: puzzle, gry planszowe/towarzyskie, klocki LEGO, parasole, ręczniki i pościel, skarpetki w rozmiarach 32-45, sztućce, środki higieny osobistej, piżamy i szlafroki (11-18 lat), słodycze. Listę potrzebnych rzeczy można znaleźć na Facebooku. Spakowane produkty będzie można przynieść osobiście do biura Samorządu Studenckiego PK przy ul. Warszawskiej 24 (budynek CUP, pokój 107) lub wysłać na adres biura SSPK (ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków).
 
Istnieje możliwość przygotowania spersonalizowanego prezentu. Pytania w tej sprawie należy przesyłać za pośrednictwem strony akcji na FB
 
Św. Mikołaj z Politechniki Krakowskiej odwiedzi w tym roku dzieci z ośrodków w Krakowie, Sieborowicach, Miękini, Olkuszu, Chrzanowie, Bochni, Żmiącej koło Ujanowic.
 
>>> Śledź informacje o akcji „Mikołajki – Studenci Dzieciom” na Facebooku <<<
 
 
Dziedziniec Politechniki Krakowskiej. Pod popiersiem Tadeusza Kościuszki zebrała się duża grupa studentów z Samorządu Studenckiego PK. Wszyscy są w mikołajkowych, czerwonych czapeczkach lub opaskach z rogami renifera. W centrum stoją: prorektor ds. studenckich, przewodniczący SSPK oraz maskotka Samorządu - Smok Tadzik.
 
 
 
 Fot. Jan Zych