Furgonetka Politechniki Krakowskiej w której znajdują się prezenty przygotowane dla dzieci w ramach studenckiej akcji 34. edycja akcji „Mikołajki – Studenci Dzieciom” doczekała się finału. Prezenty o wartości ponad 40 tys. zł zostaną przekazane przez studenckich wolontariuszy z Politechniki Krakowskiej do małopolskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. 
 
Tegoroczna akcja „Mikołajki – Studenci Dzieciom”, organizowana przez Samorząd Studencki Politechniki Krakowskiej i Radę Osiedla Domów Studenckich PK, została zainagurowana 15 listopada. Studenci, pracownicy oraz sympatycy mogli wesprzeć ją na dwa sposoby: wrzucając datek do specjalnie oznakowanych puszek lub samemu kupując wskazane produkty, które należało przekazać do biura SSPK przy ul. Warszawskiej 24. Ośrodki opiekuńczo-wychowawcze zgłosiły politechnicznym wolontariuszom zapotrzebowanie m.in. na zabawki, pościel, sprzęty i produkty spożywcze z długim terminem ważności. 34. edycję akcji „Mikołajki – Studenci Dzieciom” koordynuje Amelia Kwiecińska. 
 
W tym roku obdarowanych zostanie 163 podopiecznych z małopolskich placówek opiekuńczo-wychowawczych. Św. Mikołaj z PK od kilku dni odwiedza dzieci. Był już m.in. w placówkach Dzieło Pomocy Dzieciom. Fundacja Ruperta Mayera przy ul. Rajskiej w Krakowie oraz w Żmiącej koło Ujanowic. Na jego liście znajdują się również: Dom Dziecka „Nowy Dom” w Przybysławicach, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza ,,Spokojna Przystań’’ i Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Na Wzgórzu’’ w Miękini, domy dziecka ,,Dworek Marzeń’’ i „Pomocna Dłoń” w Olkuszu, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza nr 1 i nr 2 w Chrzanowie, placówki opiekuńczo-wychowawcze ,,Azymut’’ i ,,Perspektywa’’ w Bochni.
 
Akcja „Mikołajki – Studenci Dzieciom” organizowana jest przez studentów Politechniki Krakowskiej od 1987 r., kiedy to mieszkańcy akademików przy ul. Skarżyńskiego po raz pierwszy przygotowali prezenty mikołajkowe dla dzieci swoich kolegów i koleżanek z akademika „Rumcajs”.
 
(bk)
 
 
 
 
Na zdjęciu, prezenty przygotowane w ramach akcji  „Mikołajki – Studenci Dzieciom” / fot. SSPK