Plakat wydarzenia „Śpiewaj z nami! Kolędowanie z krakowskimi chórami”Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej „Cantata” już w najbliższą sobotę wystąpi w świątecznym, kolędowym repertuarze. Muzycy z PK zaprezentują się na Rynku Głównym w ramach wydarzenia „Śpiewaj z nami! Kolędowanie z krakowskimi chórami”
 
Cykliczny projekt jest okazją do podtrzymania tradycji wspólnego kolędowania, ale również stanowi ukłon w stronę krakowskich zespołów chóralnych. Podczas dwóch weekendowych wieczorów – 18 i 19 grudnia – usłyszymy najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Na plenerowej scenie, zlokalizowanej na Rynku Głównym, zaśpiewa kilkanaście chórów. Występu muzyków politechnicznej „Cantaty” będzie można posłuchać w sobotę 18 grudnia między godz. 18.00 a 19.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. 
 
Co roku, w okresie świąteczno-noworocznym chórzyści Akademickiego Chóru Politechniki Krakowskiej „Cantata” prezentują repertuar kolędowy. W styczniu muzycy pod dyrekcją Marty Stós zajęli I miejsce podczas VIII Międzynarodowego Rzeszowskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.
 
Zespół obchodził w tym roku 30-lecie działalności. „Cantata” zdobyła wiele nagród i wyróżnień podczas krajowych i zagranicznych konkursów oraz festiwali. W ostatnich latach były to m.in.: I miejsce w kategorii chórów akademickich podczas XX Łódzkiego Festiwalu Chóralnego „Cantio Lodziensis”, dwa Srebrne Dyplomy Międzynarodowego Konkursu „Voce Magna” w Żylinie (Słowacja) i Ogólnopolskiego Konkursu „O złotą strunę” w Niepołomicach, I miejsce w V Ogólnopolskim Przeglądzie Chórów Akademickich „Święty Krzyż 2018”, II miejsce w XXXIX Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka 2020”. 
 
(bk)