Medalowa trójka z Politechniki Studenci Politechniki Krakowskiej okazali się najlepsi w pierwszym rzucie zawodów w tenisie stołowym w ramach Akademickich Mistrzostw Małopolski. Sportowe zmagania odbyły się w minioną niedzielę, 12 grudnia w hali sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego.

W zawodach wzięło udział 25 zawodniczek i 27 zawodników. Wśród panów bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci Klubu Uczelnianego AZS Politechnika Krakowska, którzy zdobyli wszystkie medale. Złoto wywalczył Bartosz Sułkowski (Wydział Mechaniczny PK), srebro Arkadiusz Kołos (Wydział Inżynierii Lądowej), a brązowy medal Adrian Piegza (WIL). Reprezentanci PK wyprzedzili na drużynowym podium Uniwersytet Rolniczy i AGH. Trenerem sekcji tenisa stołowego AZS PK w tym roku jest Damian Głąb.

Rywalizację pań wygrały studentki AZS UJ (Aleksandra Garb, Anna Zając, Ala Śliwa) przed AZS AGH i AZS AWF Kraków. Indywidualnie na podium stanęły: 1. Aleksandra Garb (AZS UJ), 2. Patrycja Szabat (AZS AGH), 3. Anna Zając (AZS UJ).

Akademickie Mistrzostwa Małopolski (AMM) to liga sportowa przeprowadzana w trakcie roku akademickiego, obejmująca rozgrywki w kilkudziesięciu dyscyplinach. Organizatorem zmagań jest AZS Kraków. Udział w rozgrywkach biorą uczelnie z Małopolski, które rywalizują o tytuł Akademickiego Mistrza Małopolski. Zdobywa go uczelnia, która zgromadzi największą liczbę punktów w klasyfikacji generalnej.

(bk)

Na zdjęciu, medaliści AMM z Politechniki Krakowskiej, od lewej: Adrian Piegza, Bartosz Sułkowski, Arkadiusz Kołos/ fot. AZS PK