Chór "Cantata" występuje scenie zlokalizowanej na Rynku Głównym podczas wydarzenia „Śpiewaj z nami! Kolędowanie z krakowskimi chórami”. W niedzielę, 16 stycznia w Bazylice św. Floriana przy ul. Warszawskiej 1 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Akademickiego Chóru Politechniki Krakowskiej „Cantata” pod dyrekcją mgr Marty Stós. Wstęp jest bezpłatny. 
 
Politechnicznych chórzystów będzie można posłuchać bezpośrednio po mszy św. o godz. 18.30. Co roku, w okresie świąteczno-noworocznym muzycy „Cantaty” prezentują repertuar kolędowy. Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia mogliśmy ich posłuchać na Rynku Głównym w Krakowie, w ramach wydarzenia pn. „Śpiewaj z nami! Kolędowanie z krakowskimi chórami”. 
 
W 2021 r. Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej „Cantata” obchodził jubileusz 30-lecia działalności. Muzycy mają na koncie wiele nagród i wyróżnień. W ciągu ostatnich lat ich pula poszerzyła się m.in. o: I miejsce w kategorii chórów akademickich podczas XX Łódzkiego Festiwalu Chóralnego „Cantio Lodziensis”, dwa Srebrne Dyplomy Międzynarodowego Konkursu „Voce Magna” w Żylinie (Słowacja) i Ogólnopolskiego Konkursu „O złotą strunę” w Niepołomicach, I miejsce w V Ogólnopolskim Przeglądzie Chórów Akademickich „Święty Krzyż 2018”, II miejsce w XXXIX Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka 2020”. W styczniu ub. roku muzycy pod dyrekcją Marty Stós zajęli I miejsce podczas VIII Międzynarodowego Rzeszowskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.
 
(bk)
 
 
Na zdjęciu, Akademicki Chór Politechniki Krakowskiej „Cantata” występuje podczas wydarzenia „Śpiewaj z nami! Kolędowanie z krakowskimi chórami” (grudzień 2021 r.) / fot. Jan Zych